Verslas

Į barą – kaip į namus

fenixs
Baro “Fenix” šeimininkai Rūta ir Oganes Arekėlian

Ne vienam alytiškiui pavadinimas „Fenix“ yra puikiai girdėtas. Septynerius metus Alytuje veikiantis baras turi ne vieną dešimtį ištikimų klientų – jie čia renkasi ne tik atsipalaiduoti su taure rankoje, bet ir smagiai praleisti laiką įvairiuose bare organizuojamose renginiuose.

„Fenikso“ šeimininkas Oganes Arekėlian su žmona Rūta pasakojo, kad įrengti barą nusprendė iš savanaudiškų paskatų: „Krizės metais Vilniuje įrengėme klubą, tačiau išsilaikyti rinkoje ilgai nepavyko. Tada Alytuje turėjome dar ir vertimų biurą. Vieną dieną nutiko taip, kad turėjau čia atvažiuoti pavaduoti kolegos. Vakarais nebuvo ką veikti, viskas anksti užsidarydavo ir 20 val. jau tekdavo eiti namo“, – pasakojo Oganes. Ir tuomet pora nusprendė, kad reikia atidaryti savo barą. Juk po klubo uždarymo liko įrangos, baldų, tad beliko susirasti patalpas. Iš pradžių „Fenix‘as“ veikė kitoje vietoje, o dabar jau penkerius metus įsikūręs Vilniaus gatvėje.

Arekėlian šeima stebina sprendimais – štai visai neseniai nusprendė suorganizuoti bare vakarą be alkoholio. „Kam tik papasakodavo apie šį savo sumanymą, visi sakydavo, kad tai neįmanoma, juk į barus žmonės eina išgerti. O mes galvojome priešingai – ir be alkoholio gali būti smagu. Galbūt ateityje tokių vakarų bus ir daugiau“,  – sako Oganes.

„Feniksas“ mėgstama ir melomanų vieta – čia dažnai koncertuoja įvairios užsienio ir Lietuvos grupės. Tiesa, baro savininkai labiau orientuojasi į alternatyvią, o ne populiariąją muziką. Bare puikiai jaučiasi ir intelektualių renginių mėgėjai – čia vyksta knygų pristatymo vakarai. „Mes dirbam kitaip – mūsų tikslas suburti bendruomenę, pritraukti tuos žmones, kuriems įdomi veikla, o ne pats prisigėrimo faktas,“ – mintimis dalinasi baro šeimininkai.

Beje, „ Fenikse“ stebina ne tik renginių įvairovė, bet ir bene pigiausias stalo futbolas – už žaidimą teprašoma 20 euro centų, o ir šie pinigėliai, pasak Oganes, skiriami stalo taisymui ir kamuoliukų pirkimui. Maloniai nustemba ir užsukę šaltą dieną – bare visada galima nemokamai pasivaišinti karštos arbatos puodeliu.

Baras „Fenix“ įsikūręs Alytuje, Vilniaus g. 20. Daugiau apie baro veiklą ir renginius galite sužinoti čia.