Kalba ekspertai Uncategorized

„Įdarbinkite“ natūralią šilumą savo daugiabutyje!

9_1Ar žinojote, kad „įdarbinus“ natūralią šilumą savo daugiabutyje, galite mokėti dvigubai mažiau už karštą vandenį ir net tris kartus mažiau už gyvatuko šildymą?

Daugumos daugiabučių namų vėdinimo sistema veikia kaip paprasčiausia natūrali trauka. Pro ventiliacines angas, esančias kiekviename bute, šilto oro pavidalu nuolatos išeina brangi šiluma. Apytiksliai, kas valandą iš kiekvieno buto prarandama apie 400 W šiluminės energijos, kurią nesunkiai galima panaudoti karšto vandens ruošimui ir gyvatuko šildymui.

Norint tai padaryti, daugiabutyje reikia sumontuoti šilumos siurblį. Jis panaudoja šiltą orą, išleidžiamą per patalpų ventiliacines angas, ir gautą šilumos energiją nukreipia į vonios gyvatukus bei karšto vandens pašildymui. Pašildytas vanduo surenkamas specialiose akumuliacinėse talpose ir naudojamas pagal gyventojų poreikį.

Skaičiuojama, kad įrengus šilumos siurblį 2000 kv. metrų dydžio daugiabutyje, išlaidos karštam vandeniui sumažėja iki 4 tūkst. eurų, gyvatukui – iki 7 tūkst. eurų per metus (t.y., už karštą vandenį mokama iki dviejų kartų, o už gyvatuko šilymą net iki trijų kartus mažiau.
Jei norėtumėte, kad ir Jūsų name būtų įrengtas šilumos siurblys, skambinkite telefonu 8 700 55 966.