Verslas

Laikrodininko profesija: iš kartos į kartą perduodamos paslaptys

IMG_9841Daugeliui laikrodžių taisyklos seniai pamiršta vieta, nes laiką dažniausiai stebime išmaniuosiuose ekranuose. Tačiau taisyklos vis dar sėkmingai egzistuoja, o laikrodininko profesija yra sudėtingesnė nei kada nors įsivaizdavote.

Įžengus į Ligoninės g. 10-ajame name įsikūrusią laikrodžių taisyklą, pasijunti lyg laboratorijoje. Tik sausio mėnesį atsidariusiose patalpose šviesu, erdvu, daug nematytų įrankių ir prietaisų. Taisyklos šeimininkas Giedrius Jarusevičius juokauja, kad „laikrodininko profesija daugelyje šalių prilyginama medicinos sričiai. Šveicarijoje visi dirba su chalatais, o įranga kainuoja ne ką mažiau, nei gydymo prietaisai“.

G. Jarusevičius šioje srityje tikrai ne naujokas. Daugiau nei 20 metų patirtį sukaupęs meistras profesijos paslaptis perėmė iš savo mamos. „Liūdna, bet greitai nebeturėsime gerų specialistų. Brangi įranga ir nei viena profesinė mokykla Lietuvoje neruošia meistrų. Dabartiniai meistrai arba „paveldėjo“ profesiją, arba daug metų dirbo pameistriais. Deja, pastarasis atvejis itin retas, nes nenorima dalintis patirtimi su svetimais, kurie vėliau išėję tampa konkurentais“, — pasakoja G. Jarusevičius.

Paklaustas, kodėl pasirinko šią profesiją, laikrodininkas teigia, kad tai ne jis, o profesija jį pasirinko: „Žinoma, didžiausią įtaką padarė mama. Iš jos perėmiau ne tik patirtį, bet ir dalį įrangos. Pavyzdžiui, laiko tikslumo nustatymo aparatą. Įtakos pasirinkimui turėjo ir mano asmeninės savybės: esu kantrus, kruopštus, šaltų nervų. Kai n kartų tenka nesėkmingai ardyti tą patį mechanizmą, ne vienam tos kantrybės pritrūksta“.

Taisykloje ne tik taiso laikrodžius, bet ir keičia apyrankes. Jų vitrinose visa gausybė, bet jei visgi nerastumėte patinkančios, galima užsisakyti iš katalogo. Taip pat taisomi akinių rėmeliai, keičiami elementai laikrodžiams, klausos aparatams. „Kartą gavau užsakymą iš vienos kavinės padaryti laikrodį su zodiako ženklais. Atrodytų, kas čia tokio, bet daryti reikėjo iš vežimo rato. Viskas pavyko sėkmingai, deja, nuotraukos neturime, bet kažkur kavinėje „Zodiakas“ jis turėtų vis dar kaboti“, — įdomia patirtimi dalijosi meistras.

Laikrodžių taisykla klientų laukia kiekvieną darbo dieną 9-18 val., o šeštadieniais 9-14 val. Kontaktai pasiteiravimui: +370 687 07 656 arba Facebook profilyje.