Kalba gyventojai

Algirdas Gataveckas: „Kur būna gera, ten pajaučiama“

Broliai Gataveckai Alytuje
Algirdas Gataveckas su broliu dažnai sugrįžta į gimtąjį Alytų.

Menininkui, visuomenės veikėjui Algirdui Gataveckui Alytus – gimtasis miestas, kuriame prabėgo įsimintiniausios jo vaikystės akimirkos. Jis mielai sutiko pasidalinti savo prisiminimais ir įžvalgomis apie miestą su „Kalba Alytus“ skaitytojais.

Paklaustas, kur Alytuje labiausiai mėgdavo lankytis, Algirdas prisiminė savo vaikystę. „Man patikdavo parkai: Jaunimo ir centrinis parkas. Taip pat labai patikdavo vietos, kuriose buvo stadionai“, – pasakojimą pradėjo pašnekovas. Algirdas lankė sporto mokyklą ir žaidė futbolą viename Alytaus stadione, kurio jau nebeliko.

„Man patikdavo tos vietos, kur būdavo draugai: aikštynai ir Alytaus vaikų globos namų aplinka, kuri man tuo metu atrodė labai gera“, – vaikystės prisiminimais dalijosi Algirdas.

Lygindamas Alytų tada ir dabar, menininkas įžvelgia vieną esminį skirtumą. „Tuo metu, kai gyvenau Alytuje buvo tikrai daugiau žmonių ir daugiau veiksmo. Dabar mūsų miestas tampa labiau kurortinis – labai ramus, mažiau veiksmo (kalbu apie žmonių aktyvumą). Manau, kad tai yra miesto trūkumas“, – savo įžvalgomis dalijosi A. Gataveckas.

Menininkas tiki Alytaus perspektyvomis ir linki kiekvienam žmogui kurti tokią aplinką, kurioje gera gyventi visiems. „Linkiu gyvenime susikurti savo aplinką taip, kad ji žavėtų kitus ir užkrėstų kitus pozityvumu, energija. Kai bus malonu gyventi toje aplinkoje, tai, galbūt, atsiras daugiau norinčių gyventi Alytuje, nes kur būna gera, ten pajaučiama“, – alytiškiams linkėjo A. Gataveckas.