Šiandien rajone

Alytaus daugiabutyje – spalvinga kaimynų šventė

Kaimynai – tai ne tik po vienu stogu gyvenantys žmonės, bet ir draugiška bendruomenė.

Miesto bendruomenė prasideda nuo kiemo, namo, daugiabučio. Alytaus kultūros vadybos akademijos nariai, kurdami iniciatyvas miestui, pasiūlė kaimyniškus santykius stiprinti drauge švenčiant Tarptautinę kaimynų dieną. Šią idėją labai palaikė Vingio g. 6 namo bendruomenė, kur ir nuspręsta surengti šventę.

Vingio g. 6 namo bendruomenę vienija draugiški santykiai ir meilė kavai. Tad, nusprendus švęsti Kaimynų dieną, buvo pasirūpinta įvairiausių skonių kava ir spalvinga šventės programa.

Pasivaišinę kava kaimynai patraukė į laiptinę, kur jų laukė menininkas, vaikų meno darbų kuratorius Valentinas Butanavičius. Jis papasakojo apie spalvas, meno terapiją ir apie tai, ką vaikų darbai pasakoja jų tėvams.

Sukurta galerija – tarsi šiltas pasisveikinimas, pasitinkantis vos įžengusius į namo laiptinę. Tai nenuginčijamas pavyzdys, kad menas veikia, įtraukdamas vaikus ir suaugusius – čia nėra vietos barniams, nesutarimas – tik nuoširdžiam bendrystės jausmui.

Mažiesiems namo bendruomenės nariams sugulus pietų miego, kaimynų šventė tęsėsi. Dar puodelis kavos ir prasidėjo grilio kūrimas, stalų dengimas. Kas iš kaimynų pasirūpino suolų atgabenimu, kas pyragą iškepė, kas atsinešė pilną pintinę muilo burbulų vaikams, kas vaišino skaniausiais obuoliais.

Tėvams bendraujant, vaikų užimtumu pasirūpino AKVA (Alytaus kultūros vadybos akademijos) studentė Sandra Kazlauskaitė,  Alytaus jaunimo centre įkūrusi „Mamos ir mažylio studiją“, kurią kartu su kitais kolektyvais sutiksite Alytaus miesto gimtadienio šventės vaikų rytmetyje „Labas, Sraige, kur eini?“.  Čia pamatysime ir šio namo vaikų sukurtus darbelius.

Kaip gera kartais pakeisti savo kasdienį maršrutą. Tuomet naujai atrandi vietą, kur esi – pastebi, kad gyveni šalia nuostabios pievos, miško paunksmės. Jau dabar gimsta idėjos, kaip sutvarkyti kepsnių vakarėlio aikštelę, įrengti suoliukus, smėlio dėžę ir kitus malonius bei reikalingus bendruomenei dalykus.

Vingio g. 6 bendruomenė turi labai gražią istoriją, kuri pagrįsta geranoriškumu ir gerovės kūrimu sau ir savo vaikams.

Kaimynų dienos minėjimas – tai proga smagiai praleisti laiką ir geriau pažinti savo kaimynus.