Šiandien rajone

Alytaus kultūros centras stebina miestiečius

Kaip ir daugelyje kitų sričių, taip ir kultūriniame gyvenime karantino metu įvyko daug pokyčių. Dauguma renginių buvo atšaukta ar perkelta. Vienas iš didžiausių iššūkių kultūros įstaigoms – ieškoti sprendimų, kurie padėtų išlaikyti ryšį su lankytojais. Apie pokyčius bei vasaros planus ir numatomą renginių sąrašą, pasakoja Alytaus kultūros centro atstovė Ieva Komičiūtė.

Kaip karantinas ir visuotinė pandemija paveikė Alytaus kultūros centro įprastą rutiną?

Karantinas Alytaus Kultūros centro rutiną, žinoma, kad stipriai paveikė, kaip ir daugumą kitų įstaigų. Atšaukta, perkelta ne viena dešimtis renginių. Didžioji dalis darbuotojų ilgą laiką dirbo tik nuotoliniu būdu, centras lankytojų priimti negalėjo. Vietoje įprastų renginių su žiūrovais greitai persiorientavome į virtualią erdvę, suorganizavome Atvelykio šventę, Motinos dieną, Europos bei Politinio pasipriešinimo dienas, Senjorų naktišokius virtualiu formatu, vykome koncertuoti į daugiabučių kiemus. Ieškojome būdų kaip neprarasti ryšio su mūsų lankytojais. Tačiau darbų net ir šiuo laikotarpiu be renginių tikrai netrūko – centre baiginėjami išorės renovacijos darbai, pradėti vidaus remontai, finalizuojamas mūsų naujasis vizualinis identitetas, kurį galėsime netrukus pristatyti alytiškiams.

Kokie renginiai šiuo metu planuojami ir rengiami?

Pirmąjį renginį po šio laikotarpio organizavome praėjusį sekmadienį – tai buvo Molio lipdymo edukacija. Nors susidomėjimas buvo begalinis, turbūt žmonės jau išsiilgę įvairių veiklų, bet dar galėjome viduje priimti tik 10 žmonių. Džiaugiamės, kad vyriausybė nuo birželio 1 d. leido lauke organizuoti renginius su 300 žiūrovų – tai jau ganėtinai nemažas skaičius, kuris leidžia plėsti renginių spektrą. Pirmasis renginys ir įvyks Birželio 1-ąją dieną, švęsime Vaikų gynimo dieną. Organizuojame burbulų fiestą, tikime, kad šis įvykis sulauks didelio susidomėjimo, todėl sąmoningai renginio vieta kol kas nėra skelbiama, ji bus paviešinta tik prieš pat renginį, siekiant išvengti per didelio susibūrimo. Sekantis renginys organizuojamas Tėvo dienos proga, kurį pavadinome „Mano aktyvus tėtis“. Birželio 7-ąją dieną alytiškių laukia orientacinės rungtys, estafetės bei jaunimo grupių koncertas. Kviečiame tėčius su vaikais, kitais šeimos nariais, kurti komandas ir registruotis iš anksto el. paštu [email protected]. Po šio aktyvaus renginio Birželio 12 d. laukia jaukus, ramus vakaro koncertas, lauke ant pievelės. Miestelėnams nemokamai koncertuos atlikėjas Mantas Bendžius. Na ir birželio 21-ąją vėl kviečiame į edukacines dirbtuves – nusipinti Joninių vainiką. O prieš pat Jonines, birželio 23-iąją jau lauksime senjorų, jų pamėgtuose „naktišokiuose“, kur jiems koncertą dovanos gyvo garso kapela. Tokie artimiausi planai šiuo metu, bet jie nuolat pildosi. Ieškome patrauklių ir saugių renginių vykdymo būdų ir kviečiame alytiškius drąsiai sugrįžti į miesto kultūrinį gyvenimą, nepamirštant saugumo rekomendacijų.

Papasakokite plačiau, ar planuojate alytiškius pradžiuginti naujomis renginių formomis/įdomybėmis?

Nuolat stengiamės sugalvoti kažką naujo, įdomaus, patrauklaus ir skirto įvairioms amžiaus grupėms. Kaip minėjau, birželį pradėsime renginiu vaikams, po jo laukia renginys šeimoms, jaunimui ir galiausiai renginys senjorams. Vienas pagrindinių mūsų tikslų rasti priėjimą prie įvairaus amžiaus lankytojų, todėl renginių tinklelį stengiamasi dėlioti atsižvelgiant į visų alytiškių poreikius. Taip ir gimė idėja orientacinėms varžyboms, estafetėms. Anksčiau nesame to darę, jei pasiteisins – kartosime. Alytiškiams praėjusiais metais labai patiko renginys prie mūsų legendinio fontano, todėl tikimės, kad vieną ar kitą renginį turėsime galimybę suorganizuoti ir toje erdvėje. Labai linkime visiems ir kartu sau, kad vasara būtų šilta, ją lydėtų geri orai, kurie leistų džiaugtis renginiais atvirose erdvėse. Šiuo metu taip ir saugiau, ir smagiau, būkite sveiki ir kiekvieno nuoširdžiai lauksime Kultūros centre.