Šiandien rajone

,,Alytaus miestelėnai‘‘ – išskirtinis šokių kolektyvas

Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kūrybinė studija ,,Alytaus miestelėnai‘‘ – dar vienas ryškus miesto kultūros židinys, suburiantis įvairaus amžiaus alytiškius. Apie „Alytaus miestelėnų“ veiklą sutiko papasakoti kolektyvo meno vadovas Vidmantas Ežerskis.

„Kūrybinė studija ,,Alytaus miestelėnai‘‘ buvo įkurta 2008 m., o pirmąjį savo pasirodymą surengė kitais metais, birželį, Alytaus miesto dienų metu. Kartu su „Alytaus diksilendu“ miesto sode buvo sušokti pirmieji šokiai. Kolektyvo branduolį sudaro 16 šokėjų, kurių dauguma – brandaus amžiaus žmonės.

Kolektyvo  krypties  koncepsija ir idėja 1930-1940 metais Kaune skambėjusios Danieliaus Dolskio, Antano Šabaniausko dainos bei populiarūs to laikmečio šokiai: tango, fokstrotas, valsas, polka. Prieškario šokių madas diktavo laikinoji Lietuvos sostinė. Diplomatai jų vėjus gaudė Paryžiuje, Berlyne. Nenuostabu, kad ir Kauno ponai ir ponios visus tuos šokius šoko,  kurie buvo populiarūs Europoje.

Kolektyvo vadovų sumanymu į sceną perkelti to meto kostiumai (dailininkė – Jolanda Imbrasienė), choreografija ir muzika. Siekdami kuo tiksliau atkurti tarpukario Lietuvos dvasią, pasikvietėme bendradarbiauti „Alytaus diksilendą‘‘ (vadovas Dainius Platūkis), kuris tapo neatsiejamu partneriu, įgyvendinant šį projektą.

Alytaus miestelėnų  repertuaras, tai stilizuoti retro šokiai, o jų kompozicijos tai choreografų Janinos ir Vidmanto Ežerskių kūrybinis darbas. Kruopščiai  pritaikyta  tarpukario laikotarpio vyrų ir moterų apranga, aksesuarai, muzika, choreografija, puikus šokėjų atlikimas, tiesiog pavergia žiūrovą.

Kūrybinė studija ,,Alytaus miestelėnai“ savo programa džiugino Vilniaus, Kauno, Utenos, Jurbarko, Marijampolės, Druskininkų, Jonavos, Alytaus, Panevėžio, bei folkloro festivalio Crawley (Anglija) žiūrovus.

Drąsiai galime sakyti, kad ,,Alytaus miestelėnai‘‘- vienintelis šokių kolektyvas Lietuvoje, prikėlęs iš užmaršties 1930-1940 metų miestų ir miestelių, „ponių ir ponų“ šokių choreografiją, muziką, aprangą, aukščiausiu lygiu reprezentuojantis Alytaus miestą, džiuginantis Lietuvos ir užsienio žiūrovus“, – pasakojo V. Ežerskis.

Kūrybinė studija ,,Alytaus miestelėnai”  ruošiasi dalyvauti 2018 metais  dainų šventėje ir kviečia prie komandos prisijungti naujus narius!

Daugiau informacijos tel. 869804168.