Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

„Alytaus naujienų“ redaktorius Romas: „Gera kaimynystė prasideda nuo pasisveikinimo“

UAB „Alytaus naujienos“ direktorius Romas Burba yra namo įgaliotinis ir rūpinasi visais namo klausimais.
Alytaus krašto laikraščio „Alytaus naujienos“ redaktorius Romas Burba yra namo įgaliotinis ir rūpinasi visais namo klausimais.

Daugiabutis – tai ne tik namas, kur po vienu stogu gyvena daug skirtingų šeimų, bet kur kartais įsikuria ir įmonės darbuotojai. Būtent taip gyvena S. Dariaus ir S. Girėno g. 4 name gyvenantys alytiškiai. „Įsikūrėme čia su visa „Alytaus naujienų“ redakcija“, – pasakoja Alytaus krašto laikraščio redaktorius ir UAB „Alytaus naujienos“ direktorius Romas Burba.

Galite papasakoti apie šį namą?

Namas yra 1963 metų statybos, gana senas. Prieš 22 metus šis daugiabutis turėjo daugiau butų, bet laikai keičiasi. Nupirkome čia penkis butus ir  įsikūrėme su visa „Alytaus naujienų“ redakcija. Esu šio namo įgaliotinis ir man tenka spręsti bendrabūvio klausimus: aplinkos tvarkymas, remontai, aikštelių panaudojimas ir kita.

Kaip tapote namo įgaliotiniu?

Vyko balsavimas, per kurį mane kaimynai ir išrinko. Nemanau, kad tai mano asmeninis nuopelnas, nes mes tiesiog šiame name užimame didžiausią plotą: penkiuose iš dvylikos butų yra įsikūrusi „Alytaus naujienų“ redakcija. Tokiu atveju logiška, kad vadovas tampa už viską atsakingu.

Ar gerai sutariate su savo kaimynais?

Žinoma, įstaigos turi savo poreikius, o gyventojai savo. Kartais kyla keblumų dėl automobilių statymo. Vis dėlto, čia gyvenantys žmonės ir įstaigos neblogai sutaria. Galbūt, taip yra todėl, kad gerai tarpininkauja „Alytaus būstas“, kurį bendru susitarimu pasirinkome administruoti mūsų namą.

Džiaugiuosi, kad čia atsikėlė gyventi jaunos šeimos. Kalbamės su kaimynais ir svarstome apie namo renovaciją. Jie žiūri į tai palankiai ir nori pokyčių, todėl, manau, ne už kalnų jau ta diena. Gyvenant po vienu stogu ir tie rūpesčiai tampa bendri.

Galite pasidalinti geros kaimynystės receptu?

Pirmiausia, reikia pažinti vieniems kitus. Gera kaimynystė prasideda nuo pasisveikinimo su kaimynu. Reikia pasilabinti su kiekvienu, o su tuo žmogumi, su kuriuo gyveni po vienu stogu, tai yra tiesiog būtina sąlyga. Yra pačių įvairiausių kaimynų bendravimo formų: nuo susitikimų iki švenčių organizavimo. Mūsų namo gyventojus tiesiog vienija noras gyventi gražiai ir tvarkingai.

Ačiū už pokalbį!