Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Alytiškė Stasė: „Darbų kieme yra sočiai“

Vos įžengus į alytiškės Stasės kiemą supranti, kodėl kaimynai siūlo ją išrinkti „Metų kaimyne 2018“ – akį patraukia didelis gėlių darželis prie namo, kurį moteris kruopščiai tvarko. Stasė kukliai kalba apie savo darželį, bet jos gėlėmis grožisi ir kaimynai, ir praeiviai.

Kiek jau metų tvarkote gėlių darželį?

Gal nuo kokių 2002 metų. Prisimenu, nes tais metais kaimynai mane išrinko namo pirmininke.

Tai Jūsų hobis?

Taip, mano hobis yra gėlės ir mezgimas. Užauginau keturis sūnus ir dar anūkus su proanūkiais. Rūpinuosi dviem šunimis, kuriuos priglaudžiau pas save. Vieną mažytę kalytę draugės vaikas rado pakely. Kaip tokios nepriglausi?

O kaip sekasi kiemo gėles prižiūrėti? Daug laiko tam skiriate?

Kai pasilenki prie žemės, tai ir nepastebi, kiek to laiko praėjo. Neįsivaizduoju, kaip galima nieko nedaryti? Daviau gėlių kaimynėms ir jos savo kieme pasisodino. Dabar drauge gėlynus prižiūrim.

Iš kur semiatės idėjų?

Akmenėlius sudėjau, kad neišmindžiotų gėlių. Ne vienas rankinukas suplyšo, kol juos visus parsinešiau. Kartą duonos reikėjo eiti, tai atėjau su akmenimis, o duonos namiškiams taip ir neparnešiau.

Ar kaimynai Jums padeda?

Taip, padeda, keliese čia tvarkomės.

Kaip su kaimynais sutariate?

Reikėtų jų klausti. Ilgą laiką buvau namo pirmininkė, o dabar jau kitą kaimyną išrinkom – jau treti metai pirmininkauja.

O kai reikia namą tvarkyti ar lengvai priimate sprendimus?

Reikia ir darau. Į ilgas derybas nesileidžiu. Juk visi kaimynai nori gražiau ir tvarkingiau gyventi, tad reikia kažkam pradėti veikti. Reikia tik džiaugtis, kad gyveni ir judi – daugiau čia nieko nereikia, o jei reikia, tai gali dirbti – darbų sočiai.

Ar dažnai su kaimynais kieme prie stalo susėdate?

Gana dažnai, juk stalas ir suolai čia stovi. Mes su kaimynais visai neblogai sutariam. Jei jie kur nors ilgesniam laikui išvyksta, tai palieka man raktus ir paprašo prižiūrėti butą.

Kaip palaikyti tokius gražius kaimynų santykius?

Svarbiausia žmogiškumas. Reikia elgtis su kitu taip kaip pats norėtum, kad su tavimi elgtųsi.

Ačiū už pokalbį!