Kalba gyventojai

Alytiškiai tiesia pagalbos ranką akies vėžiu sergančiam mažyliui

Akies vėžys (retinoblastoma) – tokią skaudžią diagnozę išgirdo mažylio Adrijaus tėvai Deimantė ir Nerijus Jasiai. Vis dėlto, viltis pagyti dar yra. Berniukas gydomas Šveicarijoje. Dalį gydymo išlaidų kompensuoja Valstybinės ligonių kasos, tačiau už keliones ir pragyvenimą Šveicarijoje  Adrijaus tėvai turi susimokėti patys. Todėl jaunai šeimai į pagalbą ateina žymūs Lietuvos muzikos atlikėjai ir geros valios alytiškiai.

Alytaus soroptimisčių klubas organizuoja paramos koncertą „MATYTI GALIMA… tik širdimi“, kuris vyks sausio 28 dieną, 18 val. Alytaus miesto teatre. Prasmingą dovaną su Adrijaus liga kovojančiai šeimai dovanoja Alytaus miesto kolektyvai ir atlikėjai, žymūs šalies dainininkai.

Dainininkas Donatas Montvydas – Donny Montell, Merūnas Vitulskis, Alytaus miesto kolektyvai „Aušrinė“, „Alemana“, „X Faktoriaus“ antros vietos laimėtoja Martyna Jezepčikaitė ir kiti atlikėjai koncertuos neatlygintinai. Visi koncerto dalyviai siekia, kad išsipildytų mažojo Adrijaus svajonė matyti mamą, tėtį ir visą jį supantį pasaulį.

„Visos labdaros koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos berniuko gydymui, kelionėms ir pragyvenimui Šveicarijoje“ , – sako tarptautinės soroptimisčių organizacijos, gerinančios moterų ir mergaičių gyvenimo kokybę, Alytaus klubo narė,  Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šiandien visi bilietai į koncertą jau išpirkti.

Adrijaus mamos Deimantės akis pažeidė per ankstyvas gimimas – jai diagnozuota neišnešiotų naujagimių retinopatija (tinklainės kraujagyslių vystymosi sutrikimas). Moteris viena akimi šiek tiek mato: skiria daiktų kontūrus, spalvas, savarankiškai prižiūri sūnų. Jos vyras Nerijus aplinką pažįsta tik per prisilietimą ir balsą. Vyras nemato nuo vienerių dėl tos pačios ligos, kuria šiuo metu serga sūnus.

Berniukui dabar pusė metų, jis gydomas Šveicarijoje. Kūdikiui buvo skirtos 3 chemoterapijos Lietuvoje, Šveicarijoje tris kartus taikytas gydymas lazeriu bei skirta viena chemoterapija, kad liga neplistų į matančią kairę akį. Tačiau gydymas dar nebaigtas.

„Nors auglys atsinaujino, tačiau tikėjimas, optimizmas ir pozityvumas yra mano palydovas visose gyvenimo aplinkybėse. Dėkoju visiems už palaikymą. Taip pat noriu padėkoti ir alytiškėms, kurios organizuoja labdaros koncertą, kad lėšos būtų surinktos Adrijaus gydymui ir mūsų kelionėms – taip mes galėsime toliau tęsti gydymą“, – nuoširdžiai dėkoja ir vilties nepraranda mažojo Adrijaus mama.

Paaukoti Adrijaus šeimai galima ir pervedus lėšų į Alytaus soroptimisčių klubo sąskaitą:

Gavėjas: Alytaus soroptimisčių klubas

A.s.: LT25 7044 0600 0202 9664

Paskirtis: Adrijaus gydymui

Įmonės kodas: 302288579