Kalba gyventojai

Alytiškis aktorius Tomas Kunčinas: „Ne aš Alytų, o jis mane pasirinko“

„Jaunas, savas, besistiebiantis, kūrybingas, mylimas“, – tokiais penkiais žodžiais Alytų apibūdina čia gimęs, užaugęs ir jau 39 metus gyvenantis aktorius Tomas Kunčinas. Jis – vienas iš tų miesto gyventojų, kuriais Alytus gali didžiuotis. T. Kunčinas prisideda prie vietinių gyventojų kultūrinio gyvenimo ugdymo, garsina Alytaus miesto teatro vardą visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

„Aš gimiau ir užaugau Aytuje, esu tikras alytiškis. Gyventi ir dirbti Alytuje pasirinkau greičiau ne aš, o Alytus pasirinko mane. Studijavau dabartinėje Alytaus verslo kolegijoje, aktyviai dalyvavau studentų sąjungos veikloje – organizavome įvairiausius renginius, diskotekas, statėme spektaklius.

Tuo metu vykdavao Lietuvos aukštesniųjų mokyklų verslininkų konkursas, viena iš privalomų  užduočių buvo trumpas pasirodymas-vaidinimas tam tikra tema. Mane vien dėl šios priežasties kviesdavo į Alytaus komandą, kuriai aš su malonumu padėdavau. Vieno tokio konkurso metu, komisijos nariu buvo režisierius Arvydas Kinderis. Po kiek laiko kai Lietuvos muzikos ir teatro akademija rinko aktorių kursą skirtą Alytaus miesto teatrui, jis pasikvietė mane ir pasiūlė pabandyti. Aš su tokia lengva ironija pabandžiau ir įstojau, o pradėjus studijuoti suvokiau, jog tai tikrai man. Baigęs studijas su visu kursu pradėjome dirbti Alytaus miesto teatre.

Apie vaidmenis teatre galėčiau pasakoti daug. Kaip negali išskirti, kuris iš tavo vaikų geresnis, taip ir su vaidmenimis, kiekvienas išnešiotas, išieškotas, puosėlėtas, atiduota daug jėgų ir laiko. Stengiesi dėl jų ir tik žiūrovas gali pasakyti, kuris jam patiko labiau, ar kuris nebuvo vertas jo dėmesio. Bet kokiu atveju stengiesi , kad kiekvinas vaidmuo būtų ypatingas, išskirtinis, kaip ir Alytaus miesto teatras stengiasi, kad žiūrovas pamatytų geriausius ir naujausius Alytaus ir Lietuvos miestų teatrinius pastatymus. Tam organizuoja įvairius festivalius, kurie irgi nestovi vietoje, pvz. „Tegyvuoja komedija“ virsta komedijų festivaliu „COM.MEDIA“, o jaunimą pakvies teatrinė naktis „COM.MOON.A“. Planuojamos gastrolės į Londoną, Čikagą, Los Andželą, nepamirštant rodyti savo spektalius visoje Lietuvoje. Taip pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirti spektakliai. Tad veiklos netrūksta.

Tiesa, bandžiau ir užsienyje duoną ragauti, bet trumpai, nes kiekviena savaitė prasidėdavo žodžiais „nėra mažų darbų yra maži darbininkai” ir savaitės pabaigoje aš beveik jais pradėdavau tikėti. Bet ten pamatyti spektakliai, koncertai ir įvairus renginiai privertė mane suvokti, jog joks duonos kąsnis negali numalšinti  kūrybos ir saviraiškos troškulio. Grįžau ir to nesigailiu dėl to“, – pasakojo T. Kunčinas.

Alytuje yra daugybė gabių, išskirtinių žmonių, kurių talentas vertas dėmesio. Pažįstate vieną iš jų? Parašykite mums trumpai apie juos, jų nuopelnus Alytui ir mes su jais susisieksime.