Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Alytiškis Povilas: „Mūsų bendruomenė vis dar auga“

Povilas Tamulynas

Povilas Tamulynas – iniciatyvus alytiškis, buriantis bėgimo mėgėjų grupę „Prasibėgam? Prasibėgam!“. Jo idėja paprasta – organizuoti bėgimus, kuriuose gali dalyvauti kiekvienas alytiškis. „Metų kaimynu 2018“ pretenduojantis tapti Povilas sako, kad pirmiausia reikia mylėti save, o tada pagėrės gyvenimas ir tavo aplinkiniams.

Povilai, kaip Jums kilo mintis suburti Alytaus bėgikų bendruomenę?

Mano didžiausia aistra yra bėgimas. Iš pradžių, net neįsivaizdavau, kad galima bėgioti grupelėmis. Maniau, kad taip bėgioti yra nenaudinga, nes skiriasi tempai ir atstumai. Tačiau vieną kartą, išbėgus su vienu draugu, supratau, kad bėgant grupėmis jaučiama savotiška konkurencija, o tai motyvuoja įveikti didesnes distancijas.

Pradėjęs bėgioti su draugais pastebėjau, kad Alytuje yra daug pavienių bėgikų mėgėjų, todėl ir nusprendžiau suburti visus į vieną bendruomenę.

„Prasibėgam“ – tai platforma, kurioje gali susirasti bendraminčių, su kuriais galima kartu pasportuoti, pasitarti dėl bėgimų, traumų prevencijos ar bėgimo drabužių. Tai yra motyvacinė grupė, kurioje, įkėlęs nuotrauką su savo pasiekimais, visada atrasi bendraminčių palaikymą.

Kiek žmonių bėgo su jumis pirmą kartą ir kiek vidutiniškai dalyvauja bėgimuose dabar?

Pradžioje bėgiodavome mažomis grupelėmis – daugiausiai trise. Šiandien turime didelę bėgikų mėgėjų bendruomenę, kurioje šiandien net 911 narių. Noriu pabrėžti, kad visi šios grupės nariai yra tarpusavyje susiję, taip mūsų bendruomenė auga.

Kaip sutariate su savo kaimynais?

Labai puikiai, ypač su keliais vyresnio amžiaus kaimynais iš mano laiptinės. Smagu, kad prie bėgikų grupės „Prasibėgam? Prasibėgam!“ prisijungė ir kaimynai iš gretimų namų, kurie aktyviai dalyvauja kasmetiniuose bėgimo renginiuose Alytuje, tokiuose kaip: „Atbėga Kalėdos“, Alytaus pusmaratonis.

Kiek metų jau gyvenate Alytuje?

Esu tikras alytiškis – čia gimiau ir augau. Baigęs mokyklą išvykau studijuoti į Vilnių, bet ten ilgai neužsibuvau ir po metų išvykau studijuoti į Didžiąją Britaniją. Už grįžimą į Lietuvą esu dėkingas Tomui Pačėsui, kuris man, tik baigusiam studijas jaunuoliui, pasiūlė darbą Dzūkijos krepšinio klube. Gavęs šį pasiūlymą net nedvejodamas grįžau atgal į savo gimtąjį Alytų. Čia sukūriau ir šeimą.

Kaip sakoma, visur gerai, bet namuose geriausia, todėl galiu drąsiai pasakyti, kad Alytus man yra pats geriausias miestas gyventi.

Ko palinkėtumėte savo kaimynams?

Palinkėčiau mylėti save ir daugiau žiūrėti į save, o tada pagėrės gyvenimas ne tik tau, bet ir tavo aplinkiniams.