Šiandien rajone

Alytiškius džiugins atsinaujintas Jaunimo parkas

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Beveik prieš keturiasdešimt metų įkurtas Jaunimo parkas augo ir keitėsi kartu su miestu. Šiandien parkas stengiasi pateisinti ne tik jaunimo, tačiau visų miestiečių poreikius. Alytaus miesto savivaldybės sudaryta Jaunimo parko darbo grupė sukūrė ir visuomenei pristatė naują parko viziją. „Kalba Alytus“ aiškinasi, kada išvysime pirmuosius rezultatus bei kada projektas bus užbaigtas?

Projekto pagrindinis tikslas – paversti Jaunimo parką unikaliu traukos centru, kuriame būtų gera ir jaunam, ir vyresniam, aktyvaus laisvalaikio mėgėjui ir tam, kuris ieško ramybės bei atokvėpio nuo miesto šurmulio.

Unikalus traukos centras 

Alytaus mero Nerijaus Cesiulio siekis – Jaunimo parką paversti viso regiono traukos centru.

Planuojama, kad dar šiemet Jaunimo parke bus įrengtos tinklinio aikštelės, atsiras legendomis apipintas Meilės labirintas. Taip pat ketinama įrengti laiptus-suoliukus ant šlaito šalia buvusios vasaros estrados bei jaunimo pamėgtas vietas – riedutininkų, riedlentininkų, dviratininkų, paspirtukininkų trasas. Ketinama pastatyti įspūdingą vaikų žaidimų kompleksą, multifunkcinę krepšinio ir futbolo aikštelę. Taip pat atnaujinti visą parko infrastruktūrą: gėlynus, apšvietimą, suoliukus, šiukšliadėžes, tualetą ir taip toliau.

„Dabar tai – šeimos parkas, kuriame vietos yra kiekvienam: mažiems vaikams ir jaunuoliams, tėvams, seneliams, poroms ir augintiniams”, – nauja Jaunimo parko koncepcija džiaugėsi Alytaus meras.

Kokybiško laisvalaikio galimybės

Kalbant plačiau apie projektą, atsižvelgus į visų alytiškių poreikius, šiuo metu parke iš viso numatytos 7 erdvės: šeimos, jaunimo, senjorų, renginių, sporto, pasimatymų ir augintinių.

Vienoje iš sporto erdvių, šalia Vaivorykštės skulptūros, jau pradedamos įrenginėti trys paplūdimio tinklinio aikštelės. Šiek tiek vėliau bus imamasi ir Meilės labirinto.

„Mieste turime tinklinio aikštelių. Tačiau esamos infrastruktūros tikrai nepakanka – alytiškiai aktyviai žaidžia, sportuoja. Todėl norisi, kad jų būtų kur kas daugiau. Norisi, kad Jaunimo parkas taptų kokybiško laisvalaikio praleidimo vieta.“, – sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Prireiks kelerių metų

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus specialistės Agnės Grigaliūnaitės, šiuo metu su Jaunimo parko projektu intensyviai dirbama.

„Šiuo metu yra pasirinktas jaunimo parko įvaizdis kaip jis turėtų atrodyti, kokie infrastruktūriniai elementai jame bus. Taip pat parko erdvės bus žymimos skirtingomis spalvomis, kad jos padėtų atskirti skirtingas zonas.  Projektas pakankamai sudėtingas. Kol visa parko vizija bus įgyvendinta, gali prireikti net kelerių metų“, – sako A. Grigaliūnaitė.