Renginiai Šiandien rajone

Alytiškius džiugins renginių gausa

Rugsėjo mėnesį Alytiškiai neturės kada nuobodžiauti. Jau rudens pirmosiomis savaitėmis juos džiugins nemokami renginiai, parodos ir didžioji mugė! „Kalba Alytus“ dalijasi vyksiančių nemokamų renginių programa.

Europos žydų kultūros dienos

Apsilankykite renginiuose, skirtuose paminėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams bei Europos žydų kultūros dienoms:

2–30 d. Lenkijos instituto paroda „Lenkijos Respublikos ambasadorius Japonijoje Tadeusz Romer ir žydai karo pabėgėliai Tolimuosiuose Rytuose“.

Kur? Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2).

5 d. 16.20 val. Knygos „Neatpažinti. Neužmiršti“ pristatymas .

Kur? Alytaus miesto teatro II aukšto galerijoje (Rotušės a. 2).

5 d. 17 val. Spektaklis „Žydiška gatvelė“.

Kur? Alytaus miesto teatro mažojoje salėje (Rotušės a. 2).

Naktišokiai Miesto sode

Dar rugpjūčio pabaigoje, karoliais ir ryškiaspalvėmis suknelėmis pasipuošusios damos suko link Alytaus miesto sode esančios šokių aikštelės, alytiškiams geriau žinomos „plaščiatkės“. Jas lydėjo pasitempę, valsą ar polką sušokti nusiteikę džentelmenai. Alytaus miesto mero Nerijaus Celsiulio iniciatyva buvo surengti naktišokiai.

Planuojama, kad kiti šokiai Miesto sode vyks jau rugsėjo 8 d. 18 val. Koncertuos liaudiškos muzikos kapela „Klėtis“.

„Susidomėjusių buvo tikrai nemažai. Smagu matyti senjorus laimingus, nedrąsiai žengiančius pirmuosius žingsnius ir kviečiančius nepažįstamąjį į šokių aikštelę, tačiau vėliau drąsiai besisukančius bendrame ratelyje. Ši iniciatyva kultūros centre gimė beveik prieš metus. Pirmieji naktišokiai įvyko senjorų dienos proga. Pamačius, kad senjorams to reikia, šokiai pradėti organizuoti kiekvieną mėnesį, žinoma, karantino metu teko stabdyti iniciatyvą, tačiau dabar ji vėl tęsiama. Visuomet šokiai vyko kultūros centro erdvėse, tačiau miesto savivaldybės iniciatyva juos perkėlėme arčiau miesto centro ir jau antrą kartą senjorų lauksime Miesto sode“, – komentuoja Alytaus kultūros centro pavaduotoja meno reikalams Vita Sakavičiūtė.

Didžioji Alytaus rudens mugė

Rugsėjo 13 dieną į Alytų atvyksta laukiamiausia rudens šventė.

Dariaus ir S. Girėno gatvėje sekmadienį lankytojus stebins per 100 Lietuvos kūrėjų ir gamintojų. Kvapų jūra, skanus ir šviežias Lietuviškas maistas, sodinukų gausa, stilingi drabužiai ir aksesuarai bei atrakcionai vaikams. Viskas vienoje vietoje!

Pirmam 100 senjorų – NEMOKAMA kareiviška košė!

Visgi, šiais metais vienas esminių pasikeitimų ir organizatorių prašymų – būti atsakingais ir dėvėti apsaugines veido kaukes.