Renginiai Šiandien rajone

Alytuje bus minima Žemės diena

Kovo 20 diena – ne tik pavasario lygiadienis, bet ir tarptautinė Žemės diena. Ta proga trečiadienį 12 val. Rotušės aikštėje bus iškelta Žemės vėliava, o alytiškiai kviečiami dalyvauti renginiuose.

 

Renginys „Žydinčių medžių alėja” – tai Alytaus jaunimo centro ir pradinių klasių mokinių bei mokytojų idėja prasmingai paminėti Žemės dieną. Taip šią dieną paminės ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė, kuri 11:40 susiburs prie pagrindinio gimnazijos įėjimo ir iškels Žemės vėliavą.

 

Žemės dieną diskutuojama aplinkosaugos temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jos išsaugojimo.

 

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Tai laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Dar 1971 metais Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis ragino tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.