Šiandien rajone

Alytuje duris atvėrė pirmasis regioninis karjeros centras

Alytuje atidarytas pirmasis regioninis karjeros centras jaunimui – „Karjeras“. Čia po vienu stogu jauni žmonės galės individualiai konsultuotis karjeros klausimais, gauti informacijos apie praktiką ir savanorystę mieste ir kurti savo verslo idėjas.

Karjeros centras bus atviras jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 metų nuo pirmadienio iki ketvirtadienio (nuo 8 iki 17 val.). „Karjeras“ įsikūrė Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centro patalpose Vilniaus g. 21, Alytuje.

„Aš ir kolegė Dovilė labai džiaugiamės ir su nekantrumu laukėme „Karjero“ starto. Šio centro steigimui neatsitiktinai pasirinkome Alytų – jis yra atviriausias pokyčiams ir inovatyviausias, tačiau turi nemenką problemą – jaunimo nedarbo lygį. Todėl būtent čia pasirinkome įsteigti „Karjerą”. Tikimės, kad centras bus labai atvira bendruomenės platforma jauniems asmenims, verslui, švietimo įstaigoms ir kolegijai. Į šio centro veiklą įtraukiame ir mokyklų karjeros darbuotojus, kad jos išmanytų bendrą situaciją apie darbo rinką, ne tik apie paklausias studijų sritis. Džiaugiamės ir Alytaus verslininkais, nes jie labai prisideda prie šio projekto ir mato prasmę“, – centro atidarymo renginyje kalbėjo viena iš „Karjero“ įkūrėjų, „Kurk Lietuvai“ dalyvių Akvilė Naginionytė.

Toks karjeros centro modelis jau sėkmingai veikia užsienio šalyse. Po šio centro stogu susitiks specialistai, dirbantys su jaunimu ir besirūpinantys jų profesiniu orientavimu. Iki šiol Lietuvoje tai vyko fragmentuotai, bet Užimtumo tarnyba, Jaunimo reikalų departamentas ir Alytaus miesto savivaldybė įrodys, kad bendradarbiaujant galima padėti jaunam žmogui pažinti savo kompetenciją, išbandyti profesiją arba net kurti verslą.

Prieš atsirandant šiam centrui miesto gimnazijose karjeros patarėjai dirbo tik daliniu etatu. Todėl siekdama suaktyvinti šio centro veiklą, Alytaus miesto savivaldybė karjeros patarėjams skyrė viso etato finansavimą. Moksleivis, baigęs mokyklą, padedamas „Karjero“ jau žinos, ką tiksliai toliau nori veikti, nes gerai pažins save, savo gebėjimus.