Šiandien rajone

Alytuje įžiebta miesto Kalėdų eglė

Alytus pasipuošė gražiausioms metų šventėms.
Alytus pasipuošė gražiausioms metų šventėms.

Pirmąjį gruodžio savaitgalį Alytuje įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Alytiškiams buvo labai smalsu, kaip gi šiemet atrodys jų žaliaskarė. Būtent ji ir tapo karštų diskusijų objektu.

Alytaus miesto eglė – Kauno kopija?

Šiemet Alytaus žaliaskarė ypatinga – galima patekti į jos vidų. Eglė papuošta šerkšną primenančiais baltos spalvos papuošimais ir lemputėmis. Eglė yra natūrali, maždaug iki 14 m. aukščio.

Kalėdinės eglės puošimo idėjos ir jos įgyvendinimo konkursą laimėjo kaunietė Jolanta Šmidtienė, kuri ne vienerius metus puošė Kauno miesto žaliaskarę. Tačiau, vos tik pradėjus puošti į Rotušės aikštę atvežtą eglę, pasklido kalbos, kad ji yra buvusios Kauno eglės, kurtos prieš septynerius metus, kopija.

Problemos nemato

Jolanta Šmidtienė pripažįsta, kad šiemet Alytaus miesto eglė iš tikrųjų panaši į 2010 metais stovėjusią Kaune, bet nemato tame nieko blogo. Anot jos, Alytaus miesto savivaldybė sutiko su tokia jos idėja. Anot menininkės, nors eglė puošiama ta pačia technika, bet visi žaislai padaryti specialiai Alytui.

Dar prieš eglutės įžiebimo šventę alytiškiai negailėjo kritikos ir pastabų J. Šmidtienės projektui. Vieni piktinosi, kad už „padėvėtą rūbą“ mokama kaip už naują, kiti teigė, kad autorei trūksta įkvėpimo, tretiems ši idėja pasirodė geresnė nei pernai.

Ką apie šių metų Alytaus miesto žaliaskarę galvojate Jūs? Pasidalinkite savo nuomone.