Šiandien rajone

Alytus 2021-aisiais: nauji tikslai bei užmojai

Praėjusieji metai negailėjo iššūkių ir sunkių išbandymų, tačiau tikimasi, kad nauji metai bus geresni. Visgi, kokiais planais bei užmojais Alytus gyvena Naujaisiais 2021- aisiais metais?

  • 2021 metais bus įgyvendinami įvairūs atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo projektai. Jau turima 15 pastatų su saulės jėgainėmis ir šilumos siurbliais, ir toliau bus modernizuojami viešieji pastatai, kuriami saulės kolektoriai ir vėjo jėgainių parkai, o didesnėse gyvenvietėse (Simnas, Daugai) siekiama atsisakyti senų šildymo būdų, gyventojai bus skatinami pereiti prie aplinką tausojančių energijos šaltinių ir įrenginių.
  • Planuojama toliau bus tvarkyti kelius, viešojo transporto infrastruktūrą. Kartu su Alytaus miesto savivaldybe bus tariamasi dėl vieningo elektroninio bilieto.
  • Tikimasi, kad pajudės kelio Alytus–Kaunas tvarkymo projektas, taip pat – Nemuno laivybos darbai krovinių ir turistų pervežimui.
  • Šiemet bus atnaujinta nemažai švietimo įstaigų (pvz., Simno, Miroslavo gimnazijų pastatai).
  • Tikimasi, kad 2021 didelių investicijų sulauks ir Rimėnai, bus modernizuotas Vaikų dienos centro pastatas, šalia jo bus įrengtas multifunkcinis sporto aikštynas.
  • Bus tvarkomi ir kultūros objektai. Numatytas Simno kultūros centro modernizavimas, bus remontuojamas Nemunaičio kultūros centro pastato stogas.
  • Pati kultūros veikla taip pat keičia savo veidą, ji eis arčiau rajono žmonių, o po karantino netgi užsuks į jų namus. Tai nauji projektai – biblioteka į namus, daugiau dėmesio atokiau gyvenantiems, vyresnio amžiaus žmonėms, jų kultūrinių poreikių tenkinimas.
  • Laukia svarbūs Punios šilo bei Punios piliakalnio tvarkybos darbai. Savivaldybė planuoja ambicingus dalykus, pvz., laivą – keltą nuo Punios piliakalnio iki vaizdingų Punios šilo slėnių ir atgal, kitus darbus. Turistinė laivyba Nemuno upe ne tik pagyvintų šiuos maršrutus, bet ir skatintų naujus verslus, paslaugas.
  • Numatoma atnaujinti šv. Jokūbo kelio atkarpas, besidriekiančias per rajono teritoriją, įrengti naujus dviračių takus Dauguose, į „Dzūkijos“ sodus Alytuje, taip pat tęsti dviračių taką, kuris veda pro „Baltosios rožės“ tiltą ir yra „Olita Orany“ dviračių tako dalis, taip pat įrengti dviračių taką iki „Harmony“ parko.