Šiandien rajone

Alytus savivaldybių indekse – kur reikėtų pasitempti?

Alytus savivaldybių indekse užėmė 6 vietą.
Alytus savivaldybių indekse užėmė 6 vietą.

Šiemet jau septintą kartą paskelbti Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudaryti šalies savivaldybių indeksai. Juose Alytaus miesto savivaldybė užėmė šeštąją vietą, surinkusi 41 balą iš 100. Panevėžys lenkia Alytų labai mažu skirtumu. Rezultatas neblogas, bet kuriose srityse miestui reikėtų pasitempti?

Ką įvertino aukščiausiais balais?

Kaip ir 2016 m. indekse, Alytuje geriausiai įvertintos šios sritys: transportas, komunalinės paslaugos, administracija.

Transportas labai gerai įvertintas dėl viešojo transporto sektoriaus – čia visiems maršrutams buvo skelbti viešieji konkursai, visus juos aptarnavo privatus sektorius. Be to, visi viešieji pirkimai kelių priežiūros funkcijai vykdyti buvo atlikti skaidriai, t.y. skelbiami.

Aukštą administracijos srities įvertinimą nulėmęs rodiklis – gyventojų prašymų išnagrinėjimas laiku. Alytaus miesto savivaldybėje net 99 proc. visų gyventojų prašymų buvo išnagrinėti laiku, kuomet vidurkis tarp didžiųjų savivaldybių siekė 91 proc. Užimtų pareigybių skaičius administracijoje, vertinant 1000 gyventojų, buvo pats didžiausias.

Verta paminėti ir tai, kad 2016 m. Alytuje vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo kaina sumažėjo labiausiai, lyginant su 2015 m. (-11 proc.).

Kokios yra didžiausios problemos?

Gyventojų migracija iš miesto yra viena didžiausių Alytaus problemų. Daugelis migruoja gyventi į sostinę.

Kita prastai įvertinta sritis – švietimas. Tokiam vertinimui įtaką turėjo tai, kad moksleiviai palyginus prastai išlaikė valstybinius brandos egzaminus (vidutiniškai surinko 48,9 balo, lyginant su 52,2 vidurkiu). Be to, vienam moksleiviui teko didžiausias mokyklų plotas, tai reiškia didesnes mokyklų išlaikymo sąnaudas.