Šiandien rajone

Alytus šį sezoną siūlo naujų pramogų

Svarstote, ką nuveikti darganotą rudens savaitgalį? Praleiskite dieną turiningai ir išbandykite naujas pramogas! Ar jau lankėtės „Baimės namuose“, aplankėte „Dzūkišką ekspoziciją“? Apie šių metų naujienas bei kitas dėmesį traukiančias veiklas, „Kalba Alytus“ skaitytojams pasakoja „Alytaus turizmo informacijos centras“.

  1. Hotelis „Baimės namai“

Visai neseniai savo duris lankytojams atvėrė nauja vieta –  „Baimės namai”, kuri yra skirta ekstremalių pojūčių mėgėjams. Atvykę turėsite atrasti, kokia paslaptis slepiasi už šio viešbučio sienų. Viešnagės metu susitiksite su viešbučio gyventojais, kurie suteiks Jums ypatingai aštrių ir įsimintinų pojūčių. Nuo šiol Alytaus rajone veikia siaubo viešbučio pramogos – kasdien, bet ne jaunesniems kaip 18 metų lankytojams. Kol kas tai yra vienintelė, tokio tipo pramogų vieta Pietų Lietuvoje.

„Apsistoti“ siaubo viešbutyje galima tik nedidelėmis grupėmis ir tik iš anksto rezervavus kambarį.

Adresas: Vytauto g. 42, Nemunaitis, Alytaus rajonas.

Daugiau inforacijos ČIA.

  1. Ekspozicija „Dzūkiška sodyba“

Alytaus kraštotyros muziejuje atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija – „Dzūkiška sodyba“. Dviejų galų pirkia, tvartas, klojimas – visur galima lankytis, liesti, išgirsti, pajausti. Joje gausu žaidimų ir kitų įtraukiančių veiklų.

XIX a. pab. – XX a. pr. etnografinė ekspozicija „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

Daugiau informacijos ČIA.

  1. „Paukščių namelis medyje“

Ši vieta skirta atsikvėpti, nurimti, pabūti arčiau gamtos ir paukščių. Tai erdvė sukurta tarp natūralumo ir civilizacijos: netoli – Žuvinto biosferos rezervatas, o čia pat  – Verebiejų kaimelis. Namelis nėra didelis, skirtas dviem žmonėms. Viduje yra dvigulė lova, o lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Namelio svečiai kviečiami aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, kurio lankytojų centre šiais metais atidaryta nauja ekspozicija, rekonstruotas pažintinis takas ir baigiamas rekonstruoti paukščių stebėjimo bokštelis Žuvinto ežere. Svečiai gali apsilankyti Verebiejų kaime įsikūrusiame žirgyne „Žvirblio žirgas“, susipažinti su mažais ir dideliais arkliukais, sužinoti apie žirgų priežiūros bei fiziologines ypatybes, pajodinėti. Šalia esančioje sodyboje „Praeities Pavara“ galima išgirsti istorijų iš praeities bei išbandyti senovinę techniką.

Daugiau informacijos ČIA

  1. Piešiniai ant sienų

Šią vasarą Alytus pasipuošė naujais piešiniais ant sienų. Mieste rasite net aštuonis!

Daugiau informacijos ir vietų sąrašas ČIA

  1. Paženklinta dviračių trasa „Olita-Orany“

Šis dviračių maršrutas driekiasi ant buvusio XIX a. pab. geležinkelio pylimo ir sujungia tris savivaldybes: Alytaus miesto ir rajono bei Varėnos rajoną. Maršrute, kurį geriausia pradėti Alytuje Sveikatos tako pradžioje (Ūdrijos g.), yra krypties rodyklės, maršruto žemėlapio stendai, prie lankytinų objektų informaciniai stendai.

Daugiau informacijos bei šiek tiek istorijos ČIA