Naudinga žinoti

Aplankykite Alberto Veščiūno darbų parodą

Jau galite užsukti į dailininko Alberto Veščiūno (1921 – 1976) darbų parodą. Artimųjų ir bičiulių dar vadintas Aba pasižymėjo unikaliu braižu, kurio piešinius tušu, litografijas ir tapybos darbus galėsite pamatyti Audiovizualiųjų menų centre, senojoje Alytaus sinagogoje.

A.Veščiūnas – Lietuvos išeivijos menininkas, gimęs 1921 m. Pandėlyje, Rokiškio apskrityje. Kartu su vyresniuoju broliu Edvardu bei jaunesniąją seserimi Aldona augo ir mokėsi Alytuje.

1940 m. menininkas pradėjo architektūros studijas Kauno Vytauto Didžiojo universitete, kurias teko nutraukti dėl prasidėjusio karo. 1944 m. dailininkas paliko tėvynę ir emigravo į Vokietiją, kur ir tęsė dar Lietuvoje pardėtas architektūros studijas. Tačiau neilgai trukus didelis potraukis vaizduojamajai dailei nugalėjo ir A. Veščiūnas metęs mokslus 1949 m. išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas.

Nors iš pradžių, kaip ir dauguma Rytų Europos emigrantų, dailininkas turėjo dirbti itin varginantį darbą fabrike, tačiau 1951 m. jis sėkmingai pradėjo studijas Studentų meno lygoje Niujorke. Ten A. Veščiūnas tobulino jau turimus piešimo bei grafikos įgūdžius ir ėmė plačiau domėtis tapyba. Galiausiai baigęs mokslus dalyvavo jungtinėse parodose bei surengė personalines parodas Vokietijoje ir Prancūzijoje.

1959 m. menininkas, nusiminęs dėl neatsakytos meilės grįžo į Niujorką. Daromos prielaidos, jog nuo 7-ojo dešimtmečio A. Veščiūnas apskritai nustojo kurti ir dirbo braižytoju architektūros biure. 1976 m. dalininkas mirė, o didelė dalis jo darbų buvo prarasta.

Ypatingi menininko darbai

Užsukę į menininko A. Veščiūno darbų parodą galėsite pasigrožėti plastiškų linijų, trapių potėpių bei gyvastimi pulsuojančia kūryba. Stebėdami spalvines gamas pagalvokite, kur ir kada išnyksta realybė, kaip  vaizduojami abstrakcijos elementai nusako vidinius autoriaus išgyvenimus. Menininko darbai atskleis asmenybės jautrumą bei patirtą įtampą dėl prarastų vilčių ir svajonių.

A.Veščiūno paroda jau veikia ir ją galite aplankyti Audiovizualiųjų menų centre iki gruodžio 11 dienos.