Kalba ekspertai

Apšviesti daugiabučių kiemai – saugi kaimynystė

Prastai apšviesti daugiabučių kiemai kaip magnetas traukia ilgapirščius ir plėšikus.
Prastai apšviesti daugiabučių kiemai kaip magnetas traukia ilgapirščius ir plėšikus.

Ar saugiai jaučiatės po darbų grįždami namo? Ar Jūsų kiemo kas vakarą neapgaubia aklina tamsa? Tamsus paros metas yra pats „darbymetis“ vagims ir užpuolikams. Tačiau vienas protingas sprendimas gali apsaugoti jus ir jūsų kaimynus.

Modernu ir žymiai taupiau

Daugelis daugiabučių gyventojų jau žino, kad laiptinėse geriausia įrengti šviestuvus su judesio davikliais. Taip šviesa užsidega tik žmogui įžengus į patalpą ir išsijungia savaime, praėjus nustatytam laikui. Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą apie 30 procentų.

Tačiau ne ką mažiau svarbu išsirinkti kokybiškas, elektrą taupančias lauko lemputes. Specialistai siūlo senąsias pakeisti moderniomis LED lemputėmis. Pastarosios taupo elektrą 3 kartus daugiau nei paprastos lemputės: 40 vatų vietoj įprastų 150 vatų. Taip pat patartina įsirengti šviestuvus, kurie reaguotų į šviesą: sutemus – įsijungtų, prašvitus – išsijungtų.

„Mūsų laiptinėje apšvietimas su judesio davikliais įrengtas gana seniai, tačiau prisimenu, kaip mane pradžiugino gauti rezultatai. Už bendrosiose patalpose sunaudotą elektrą sumokėjau kur kas mažiau nei įprastai. Dabar svarstau, kad reiktų taip pat apšviesti ir mūsų kiemą“, – pasakojo alytiškis Antanas.

Tamsūs kiemai – rojus užpuolikams

Apsaugos paslaugas teikiančios įmonės „Mano sauga“ direktoriaus Gedimino Jankausko teigimu, prastai apšviesti daugiabučių kiemai – pamėgta ilgapirščių ir užpuolikų vieta.

„Net prie įėjimo į namo laiptinę vyksta įžūlūs užpuolimai, kol ieškoma raktų ar vedamas durų kodas. Jeigu namo teritorija ar laiptinė yra stebima vaizdo kameromis, užpuolikai vengia patekti į stebimą zoną, kad nebūtų atpažinti ar užfiksuoti besilankantys tame objekte. Kai teisėsaugos institucijos pradeda tirti nusikaltimus, tada nusikaltėlį rasti ir nubausti tampa daug paprasčiau“, – teigia G. Jankauskas.

Jei norite, kad Jūsų namo laiptinė ir kiemas būtų moderniai ir efektyviai apšviesti, kreipkitės į savo namo klientų asmeninį vadybininką arba skambinkite klientų aptarnavimo centro numeriu 8 700 55 966.