Naudinga žinoti

Ar atsisakote vienkartinių puodelių?

Vis daugiau kavinių siūlo keisti vartojimo įpročius – atsisakyti vienkartinių puodelių.

Ar žinojote, kad pasaulyje per metus vidutiniškai yra sunaudojama apie 600 milijardų vienkartinių puodelių? Lietuvai iš jų tenka apie 40 milijonų. Šie puodeliai ženkliai prisideda prie aplinkos taršos. Laimei, mėgstantiems kavą išsinešti siūlomi draugiški gamtai sprendimai.

Į jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis nenumaldomai auga. Remiantis Europos Komisijos pateikta statistika, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Nors vienkartinį karšto gėrimo puodelį sudaro 95 proc. popieriaus ir tik 5 proc. plastiko, tačiau būtent ši dalis ir yra kliūtis perdirbti jį kartu su popieriumi. Todėl kavinėse įsivyrauja nauja mada atsinešti savo puodelį ar rinktis kitas alternatyvas.

Kavinių tinklas „Vero cafe“ nuo šiol kavą patiekia iš naujųjų ekologiškų bei perdirbamų puodelių. Jie keičia kombinuotos medžiagos senuosius vienkartinius puodelius. Tvarius sprendimus siūlo ir „Caffeine LT“: kviečia į kavinę ateiti su savo nuosavu puodeliu ir gauti 10 proc. nuolaidą kavai, o savo internetinėje parduotuvėje siūlo įsigyti firminį, daugkartinį puodelį. Norintiems karštus gėrimus gerti kavinėse, o ne išsinešti, siūloma juos išpilstyti į keraminius puodelius. Visi šie sprendimai mažina vienkartinių indų vartojimą.

Alytaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į plastiko gaminių daromą žalą gamtai, palaipsniui mažina plastiko naudojimą mieste. Siekiama sumažinti ir su laiku visiškai uždrausti plastikinių gaminių naudojimą renginių metu.