Kalba gyventojai

Ar atvykstančius pasitiks „Alytus–Myliu“ miesto vartai?

Alytaus miesto vartų projekto vizualizacija

Šiandien Alytus atvykstančius pasitinka paprastu kelio ženklu „Alytus“. O kaip jaustumėtės, jei įvažiuojant į miestą jus pasitiktų originalus užrašas „Alytus–Myliu“? Ši ir kitos šaunios idėjos miestui dar nėra įgyvendintos ir labai laukia jūsų palaikymo projekte „Alytiškių iniciatyvos“.

Alytiškis Artūras Lavrėnovas, dalyvaujantis Alytiškių iniciatyvų projekte, siūlo įrengti daugelio jau pamėgto ženklo „Alytus–Myliu“ miesto vartus, kurie gražiai pasitiktų ir išlydėtų kiekvieną Alytuje apsilankiusį žmogų.

Šis menininkų Algirdo ir Remigijaus Gataveckų sukurtas miestą reprezentuojantis ženklas iš pradžių gyvavo tik ženkliuko pavidalu, o 2018 metų pavasarį pradėtas naudoti Alytaus miesto įvaizdžiui kurti: vizualinėje komunikacijoje, miesto infrastruktūros elementuose ir kitur. Vizualinės komunikacijos specialistas Artūras Mažeika net buvo apdovanotas atminimo medaliu už profesionalumą vystant „Alytus-Myliu“ ženklą.

Pasak iniciatyvą pateikusio A. Lavrėnovo, besikeičiantis Alytus siekia draugauti su miesto gyventojais ir svečiais, todėl vienas iš pagrindinių pasveikinimo būdų galėtų būti unikalūs miesto vartai, kurie pasitiktų čia atvykstančius žmones.

Taip Alytaus miesto vartai atrodytų per valstybines šventes.

Ši idėja jau pernai dalyvavo „Alytiškių iniciatyvų“ projekte, deja, tada jai įgyvendinti pritrūko tik vieno balso. Tačiau iniciatyvos autorius nenuleidžia rankų ir, pasitaręs su „Alytus–Myliu“ ženklo autoriais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų konceptą, vėl laukia alytiškių palaikymo.

Jei šis projektas laimės, miesto vartai būtų įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Taip pat vizualizacijoje numatomas apšvietimas, o įprasminant svarbias šventes ar įvykius, šviestų Lietuvos trispalvės ar kitų šalių vėliavų spalvomis.

Ši ir kitos alytiškių iniciatyvos laukia jūsų palaikymo. Kviečiame visus alytiškius nuo 16 metų iki birželio 25 dienos balsuoti už labiausiai patikusias idėjas. Balsuoti galite čia ➡️ https://bit.ly/2Ie5682