Kalba ekspertai

Ar verta nerimauti dėl namo nuogrindų būklės?

 

Nuogrindos – labai svarbi namo dalis, kuria būtina tinkamai pasirūpinti. Tai yra prie pat namo esantys grindinio pakilimai, saugantys pamatus. Nuogrindos apsaugo juos nuo lietaus vandens, tirpstančio sniego, neleidžia kauptis drėgmei.

„Visai neseniai tvarkėmė Aukštakalnio g. 20 namo nuogrindas ir cokolį, galiu papasakoti plačiau apie šių darbų svarbą visam namui. Nuogrindos yra tiesiogiai susijusios su namo pamatais, o šie užtikrina namo konstrukcijos stabilumą. Netvarkingos nuogrindos – pavojus pamatams. Daugelis gyventojų dar neįvertina tvarkingų nuogrindų svarbos.

Jeigu nuogrindos netvarkingos, tada lietaus vanduo užsilaiko ir atsiranda galimybė drėkti namo sienoms. Dėl drėgmės susidaro sunkiai panaikinamas pelėsis, gyventojai patiria papildomų išlaidų ir nepatogumų. Tvarkingos nuogrindos užtikrina namo pamatų ilgaamžiškumą, stabilumą, sausas sienas ir tvarkingą estetinį vaizdą,“ – patikino „Alytaus būsto“ direktorius Rokas Vaitiekus.

Jei manote, kad Jūsų namo nuogrindos yra prastos būklės, kreipkitės į namo administratorių arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.