Šiandien rajone

Atsinaujinęs Žuvinto rezervatas kviečia gamtos mylėtojus

Organizatorių nuotr.

Vasara jau įpusėjo ir tikriausiai ne vienas iš mūsų ieško idėjų, ką naujo pamatyti, atrasti ir kur nukeliauti. Jeigu dar neaplankėte Žuvinto biosferos rezervato – pats metas tai padaryti. Rezervato direktorius Arūnas Pranaitis „Kalba Alytus“ pasakoja apie tai, kokios naujovės laukia lankytojų.

Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis pasakoja, kad šiuo metu savaitgaliais sulaukiama iki 300 lankytojų per dieną, kurie atvažiuoja pasidžiaugti ne tik nuostabia gamta, bet ir atnaujintais takais.

„Praėjo gana nemažai laiko – beveik dešimtmetis, nuo tada, kai buvo pastatytas pats pirmasis gamtinis takas su apžvalgos bokšteliu prie pat ežero. Žmonės galėjo pirmą kartą iš arčiau pažiūrėti į Žuvinto ežerą. Per tą laiką jis gerokai apgriuvo ir kas lankėsi Žuvinte praėjusiais metais, matė išties apverktiną būklę. Šiemet pabaigtas takas iš esmės atnaujintas.

„Šiuo metu gamtos tako lieptas yra iš visiškai patvarios medienos, t.y. ąžuolo, maumedžio, kurie laikys ne vieną dešimtmetį, jis tapo patogesnis žmonėms, keliose vietose atsirado mediniai suoliukai. Žinoma, verta pridurti, kad tai mokomasis, ne rekreacinis takas, todėl ir nesistengiame sudaryti palankių sąlygų laisvai rekreacijai, tačiau tie kurie nori pamatyti gyvą gamtą, dabar turės geresnes sąlygas nei bet kada ankščiau“, – sako rezervato direktorius.

Žuvinto lankytoju centras taip pat buvo atnaujintas ir tapo kur kas patrauklesnis lankytojams. Pasak A. Pranaičio, lankytojų centre šiemet naujai įtengtoje ekspozicijoje galima girdėti garsus, išgirsti kaip čiulba paukščiai. Dabartinė ekspozicija yra pritaikyta savarankiškiems lankytojams, tad gidų pagalbos dažniausiai nė neprireikia. Kur kas dažniau jų pagalba reikalinga stebint gyvąją gamtą iš apžvalgos bokštelio.

„Nuo šiol galima išties pajusti tipišką Žuvinto ežero atmosferą. Kiek girdžiu iš lankytojų, tai jų įspūdžiai yra labai geri. Nežinau ar dėl to, kad viskas nauja, ar dėl ekspozicijos.  Tačiau manau, kad dabartinė ekspozicija išties padaryta kūrybiškai ir kokybiškai“, – sako A. Pranaitis.

„Šie metai mums užderėjo ne tik lankytojais, bet ir gamtos atžvilgiu. Paukščių suskaičiavome gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Kai kurių paukščių matomas ypatingas pagausėjimas, kurio nebuvo jau kelis dešimtmečius“, – džiaugiasi sėkmingais metais rezervato direktorius.

Pabaigai pašnekovas priduria, kad šiomis dienomis atvykę lankytojai galės išgirsti virš Žuvinto skraidančias pilkąsias žąsis, ežere pamatyti ausuotuosius kragus, rudagalvius kirus. Šiuo metu ypatingai galės pajusti  verdantį Žuvinto biosferos rezervato gyvenimą. Tik reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį ir į oro sąlygas – geriausia rinktis ankstyvesnį rytą bei ramesnį ir mažiau vėjuotą orą.