Šiandien rajone

Darbo rinka Alytuje po karantino

Darbo rinkoje jau ima ryškėti pirmieji karantino švelninimo rezultatai – į darbo vietas grįžta darbuotojai, mažėja į prastovas išleistų asmenų skaičius. Nors nedarbo rodiklis išlieka aukštas, darbuotojų į darbą priimama vis daugiau. O kokia situacija Alytaus apskrityje?

Užimtumo tarnybos duomenimis, birželio 1 d. visoje šalyje buvo registruota 203 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 10,4 tūkst. daugiau nei gegužės 1 d. Registruotas nedarbas siekė 11,8 proc.

Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius gegužę kreipėsi 21,3 tūkst. darbo neturinčių asmenų – trečdaliu mažiau negu balandžio mėnesį. 2019 m. gegužę įregistruotas panašus darbo neturinčių asmenų skaičius kaip ir šiemet.

Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje gegužės mėnesį registruota 21,4 tūkst. darbo pasiūlymų, tai yra 28,5 proc. daugiau negu šių metų balandį.

24,8 tūkst. darbo neturinčių asmenų gegužės mėnesį suteiktas užimtumas, tai yra 87 proc. daugiau nei balandį, bet 10 proc. mažiau negu 2019 m. gegužę.

Tuo tarpu Alytuje birželio 1 d. buvo registruota 10,9 tūkst. darbo neturinčių asmenų, palyginimui balandžio 1 d. – 4933. Per visą birželio mėnesį darbo neturinčių asmenų gretos pasipildė 1050-čia asmenų.  Registruotas nedarbas siekė 13,6 proc.

Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje gegužės  1 d. registruota 187 laisvos darbo vietos, birželio 1 d. – 163, praėjusiais metais tuo pačiu metu – 359 laisvos vietos. Gegužės mėnesį buvo įdarbinti 578 asmenys.

Visoje Lietuvoje laisvėjant karantino sąlygoms, palyginti su balandžiu augo virėjų, pardavėjų, dažytojų, pakuotojų, statybininkų montuotojų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų, grindų ir plytelių klojėjų paklausa.