Kalba gyventojai

Darius Mileris–Nojus: kas stiprina ryšį su gimtuoju Alytumi?

Darius Mileris–Nojus: kas stiprina ryšį su gimtuoju Alytumi?
Darius Mileris–Nojus paskelbtas Pasaulio alytiškių ambasadoriumi Airijoje.

Airijoje gyvenantis dainininkas Darius Mileris–Nojus iki šiol nepamiršta Lietuvos ir didžiuojasi, kad yra iš Alytaus.  Šiemet jis pripažintas Airijos alytiškių ambasadoriumi. Nojus mielai sutiko „Kalba Alytus“ skaitytojams papasakoti apie savo ypatingą ryšį su gimtuoju miestu.

Jau 17 metų gyvenate Airijoje. Ar dažnai sugrįžtate į gimtąjį Alytų?

3–5 kartus per metus.

Kaip Jūsų akimis per tuos metus pasikeitė Alytus?

Miestas auga, gerėja infrastruktūra – tiesiami nauji keliai, statomi nauji pastatai. Mieste vykdomi modernūs kultūros renginiai ir projektai. Įspūdingas naujasis miesto ženklas, matau daug informacijos socialiniuose tinkluose, pagirtini visuomenės įtraukimo į miesto valdymą projektai.

Pasaulio alytiškių sambūryje kalbėjote apie dainuojančio ir skambančio Alytaus viziją. Kaip manote, ar pavyks to pasiekti?

Be jokios abejonės, Alytus skamba ir dainuoja per šventes – koncertuoja miesto ir kviesti kolektyvai. Tačiau grojantys ir muziką mylintys gyventojai galėtų dažniau susiburti ir muzikuoti kartu gatvėse, kiemuose.

Ką Jums reiškia būti Pasaulio alytiškių ambasadoriumi? Jums tai garbė ar labiau pareiga?

Man tai ir garbė, ir pareiga, kuri motyvuoja ir toliau burti alytiškius, minėti šventes kartu, stiprinti ryšį su gimtine, populiarinti Alytaus turizmą užsienyje.

Šį savaitgalį surengėte 3 koncertus ir pasodinote 4 ąžuoliukus Alytiškių alėjoje. Ką Jums tai reiškia? Ką ši alėja simbolizuoja?

Man tai reiškia dar stipresnį ryšį su gimtuoju Alytumi. Neabejoju, kad Pasaulio alytiškių alėja taps traukos vieta ir bus mielai lankoma ateities išeivių kartų.

Apibūdinkite tobulą dieną Alytuje. Ką veiktumėte?

Ryte eičiau į treniruotę sporto salėje ir plaukiočiau baseine, po to darbas, kūryba garso įrašų studijoje, susitikimas, pietūs su draugais mieste, po pietų – važiavimas dviračiais su šeima, o vakare – koncertas su grupe.

Dabar įsivaizduokime, kad esate gidas ir vedate ekskursijas po Alytų. Kokį maršrutą sudarytumėte?

Pirmasis Alytus, Kavinė „Pušis“, Alytaus Teatras, Rotušės aikštė, Miesto Sodas, Žalioji mokykla, Dailidės ežeras, Naujoji gatvė, Alytaus arena, Jaunimo parkas… Sąrašą dar būtų galima tęsti.

Ar galvojate sugrįžti gyventi į Alytų?

Artimiausiu metu neplanuojame.

Mūsų tradicinis klausimas – ko palinkėtumėte alytiškiams?

Alytiškiams linkiu siekti geriausių rezultatų savo pasirinktoje veikloje, nebijoti rizikuoti ir atrasti save iš naujo. Priimkite iššūkius kūrybingai, tikėkite ir džiaukitės savo ir kitų sėkme.