Kalba ekspertai

Daugiabučio gyventojai gali lengviau atsikvėpti: balandžių atakas sustabdė specialus tinklelis

tinkl2_copy
Ant ventiliacijos angų uždėjus tinklelius balandžiai ten nebepatenka

Nuolatinis triukšmas, nemalonus kvapas, apdergtas stogas ir ventiliacinės angos – tai balandžių sukeltos problemos, kurias kentė Ligoninės g. 3 daugiabučio namo gyventojai. Apsisaugoti nuo balandžių atakų alytiškiams padėjo daugiabutį administruojanti bendrovė „Alytaus būstas“, įrengusi apsauginius tinklelius.

„Ant stogo yra bokšteliai ir ventiliacinės angos. Kadangi iš namų sklinda šiluma, o balandžiai tą jaučia, jie tose angose apsigyvena. Viršutinių butų  gyventojai nuolatos girdėjo balandžių keliamą triukšmą, netgi jautė nemalonų kvapą.

Užlipome ant stogo ir pamatėme, kokia betvarkė ten padaryta, kiek tose ventiliacinėse angose pridergta. Iš pradžių kentėjome, bet galiausiai nusprendėme, kad toliau taip tęstis negali, reikia kažką daryti“, – kalbėjo Ligoninės g. 3 namo pirmininkas Jonas Brindza.

Sulaukęs gyventojų skundų dėl stogo ventiliacinėse angose apsigyvenusių balandžių, pirmininkas kreipėsi į „Alytaus būstą“. Bendrovė ant stogo ventiliacinių angų uždėjo tinklelius, kurie neleidžia balandžiams patekti į ventiliacines angas, bet kartu jokio pavojaus jiems nesukelia.

„Prašydamas pagelbėti sprendžiant problemą namo pirmininkas į mus kreipėsi gruodžio mėnesį. Mes pasiūlėme nupirkti specialius stogo ventiliacines angas nuo balandžių apsaugančius tinklelius.

Nieko nelaukiant tinkleliai ant angų tą patį mėnesį buvo ir uždėti. Juos parinkome tvirtesnius, kad balandžiai jų snapu nepažeistų. Taip nesunkiai išsprendėme problemą, atsikvėpė ir gyventojai, nes juos varginančio triukšmo ir netvarkos neliko“, – pasakojo „Alytaus būsto“ pastatų administravimo vadybininkė Živilė Sojienė.

Pasak jos, su balandžių sukeliamomis problemomis žmonės susiduria visoje Lietuvoje. Jie apdergia balkonus, stogus, lenda į ventiliacines angas, jas užkemša.

„Jeigu žmonės balandžius šeria, jie greitai pripranta, įsikuria daugiabučių stoguose esančiose angose ir pradeda kelti gyventojams problemų“, – teigė Ž. Sojienė, pabrėžusi, kad „Alytaus būstas“ visuomet reaguoja į gyventojų keliamas problemas ir ieško būdų joms išspręsti. Kartais, kaip parodė Ligoninės g. 3 daugiabučio pavyzdys, problemai išspręsti reikia visai nedaug.

Operatyviai išspręsta problema  ir pagalba džiaugėsi ir Ligoninės g. 3 namo pirmininkas J. Brindza. Pasak jo, ant stogo ventiliacinių angų uždėti tinkleliai pasiteisino. Balandžiai į angas jau neįskrenda ir gyventojams nepatogumų nesukelia.

alytusplius.lt informacija, autorius – Raimonda Andriulionytė.