Šiandien rajone

Dzūkijos krašto grožis iš aukštai: TOP 3 apžvalgos bokštai

Išrinkome 3 įdomiausius apžvalgos bokštus Dzūkijoje

Vasara yra puikus metas aplankyti apžvalgos bokštus: pasigrožėti Lietuvos miškais, upėmis, ežerais, kalvomis ir piliakalniais. Be to, jų lankymas yra visiškai nemokamas. Kviečiame pakeliauti po Dzūkiją ir aplankyti čia įrengtus apžvalgos bokštus. Turiningai praleistas laikas, nuostabi panorama ir gražios nuotraukos – garantuotos!

  • Merkinės apžvalgos bokštas. Varėnos rajonas
Nuotr. – pamatyklietuvoje.lt

Ant Nemuno kranto pastatytas, pušyno apsuptas Merkinės apžvalgos bokštas tiesiog susilieja su gamta: jo atramų spalva ir išdėstymas tarsi formuoja „medžių grupę“, savotiškai primena bokštą supančias pušis. Apžvalgos aikštelės įrengtos 15 ir 25 m aukštyje, jos primena stilizuotas pušų lajas. Į aikšteles galima užlipti laiptais, vingiuojančiais tarp bokšto atramų. Užlipus į aukščiausią bokšto vietą atsiveria nuostabus Dzūkijos nacionalinio parko kraštovaizdis. Atvykite čia saulei leidžiantis, kai šviesos spinduliai aukso spalvomis nudažo Nemuno vandenis. Atstumas nuo Alytaus iki Merkinės apžvalgos bokšto – apie 33,4 km.

  • Metelių apžvalgos bokštas. Lazdijų rajonas

Prie Metelių kaimo, tarp Dusios ir Metelio ežerų stūksantis apžvalgos bokštas nenustebins savo aukščiu (siekia 15 metrų), bet tikrai atkreips dėmesį savo forma ir galimybe stebėti vandens paukščius. Čia tikrai verta apsilankyti gamtos mylėtojams! Nuo bokšto viršunės galima matyti kaip nedidelėje įlankoje plaukioja būriai gulbių nebylių, girdisi pempės, gervės. Čia atsiveria Metelio ežero panorama, matosi Metelių kaimo kraštovaizdis, Papėčių piliakalnis. Atstumas nuo Alytaus – apie 34 km.

  • Veisiejų apžvalgos bokštas. Lazdijų rajonas.

Veisiejų regioninio parko apžvalgos bokštą rasite Kailinių kaime, Snaigyno ežero šiaurės vakarinėje dalyje. Iš 15 metrų aukščio galėsite grožėtis trimis ežero salomis, o iš kitos pusės – gražia Veisiejų panorama. Šis bokštas savo forma primena taurę ar bokalą. Į apžvalgos aikštelę veda sraigtiniai laiptai. Atstumas nuo Alytaus iki Veisiejų – apie 53 km.