Kalba gyventojai

„Dzūkų tankai“ – apie meilę „Dainavai“ ir požiūrį į Lietuvos futbolą

„Dzūkų Tankus“ pamatysite iš tolo – pirotechnika yra vienas jų skiriamųjų bruožų.
„Dzūkų Tankus“ pamatysite iš tolo – pirotechnika yra vienas jų skiriamųjų bruožų.

„Dzūkų tankus“ žino kiekvienas alytiškis. Tai viena didžiausių futbolo fanų klubų visoje Lietuvoje. „Mūsų veikla neapsiriboja tik futbolo rungtynėmis. Vienas kitą laikome savo šeima“, – sako šio klubo nariai.

Kaip gimė pavadinimas „Dzūkų tankai“?

2000 metais Alytuje užsimezgė naujas fanų judėjimas, kuris tapo dabartinių „Dzūkų Tankų“ pirmtaku. Iš ano meto laikraščių antraščių galima matyti, kad „Dzūkų tankų“ pirmtakai vadinosi „Rytų brigada“. „Dainavai“ išnykus, jos sirgaliai nesiskirstė, aktyviai leido laiką kartu, dalyvaudavo futbolo fanų čempionatuose, palaikydavo Lietuvos futbolo rinktinę aktyviausiųjų sirgalių sektoriuje tiek namų, tiek išvykos rungtynėse.

2010 m. rudenį, Alytuje buvo stiprios dvi Pirmos lygos komandos –„Alytis“ ir „Vidzgiris“. Tiesa, alytiškių labiau palaikomas buvo „Alytis“, kuris turėjo apie 30 sirgalių grupuotę, kurie vadinosi „Juodai raudoni“. Po ilgų diskusijų klubai buvo sujungti, o tęsiant gilias futbolo Alytuje tradicijas, komanda pavadinta „Dainava“. Tą patį rudenį, „Juodai raudoni“ ir „Dainavos“ fanai nutarė susitikti futbolo bendruomenės pamėgtame bare „3,5“ ir aptarti tolimesnius palaikymo reikalus. Visi žinojo, jog norint suburti tvirtą palaikymo grupuotę, reikia sujungti pajėgas. Taip pat nuspręsta, jog atsinaujinusiems gerbėjams reikia ir naujo pavadinimo.

Tikslios pavadinimo kilmės nėra – „Dzūkų Tankai“ kaip pravardė ar frazė jau ne vienus metus buvo siejama su alytiškiais ir futbolu, tad būtent šis žodžių junginys ir tapo naujuoju sirgalių vardu.

Kaip atrodo Jūsų atributika?

Pačioje pradžioje vienas iš mūsų buvo netgi nusimezgęs raudonai mėlyną „Dainavos“ šaliką – tai reliktas, kurio dar niekas nematė, bet visi apie jį žino. Atributikos turime įvairios, tačiau ji nėra viešai prieinama: tai siuvinėti šalikai, džemperiai, marškinėliai, kepurės, antsiuvai, sektoriaus vėliavos.

Esate vienas didžiausių fanų klubų Lietuvoje. Kaip tokiais tapote?

Mūsų veikla neapsiriboja tik futbolo rungtynėmis. Didžioji „Dzūkų Tankų“ dalis yra labai geri ir artimi draugai gyvenime, tad kartu leidžiame laisvalaikį, vykstame į keliones, dalyvaujame protmūšiuose. Vienas kitą laikome savo šeima, o bendros veiklos mums tikrai netrūksta. Štai ką tik grįžome iš kelionės po Vokietiją.

Praėjęs sezonas mums buvo beveik puikus, aktyvių sirgalių kiekis tikrai džiugino, tačiau tam nėra vienos priežasties – už viso šito slypi begalinė meilė savo klubui, savo miestui, savo draugams. Manome, jog visa tai susideda į vieną. Mūsų tikslas – mūsų mylimas klubas visur ir visada turi jausti mūsų palaikymą.

Galbūt vienas dalykas, kuris mums padėjo šiemet būti labiau matomiems – mūsų garsiai išsakoma pozicija ir kritika LFF (Lietuvos Futbolo Federacijai). Džiugu, kad tiek žmonių pritaria mūsų pozicijai, matydami lėtai ir skausmingai žudomą Lietuvos futbolą.

Kas kuria ypatingą atmosferą ir vienybę rungtynių metu?

Skanduotės, dainos, aistra savo miesto klubui ir, žinoma, begalinis atsidavimas. Kartais prie to prisideda ir pirotechnika.

Kaip į klubo veiklą įtraukiate naujus narius?

Kad palaikytum Dainavą, neturi būti užkietėjęs „Dzūkų Tankas“. Labai džiugu kuomet kartais prie mūsų prisijungia ir žmonės, įprastai sėdintys centrinėje tribūnoje. Savo miesto futbolo komandos rungtynės turi tapti švente visam miestui, o mūsų tribūna tik padeda ją kurti. Vienokios ar kitokios tradicijos, žinoma, yra, tačiau apie jas sužinosite tik prisijungę prie mūsų.

Kas gali tapti „Dzūkų tankų“ nariu?

Absoliučiai visi. Esminis kriterijus – noras aktyviai palaikyti Alytaus „Dainavos“ klubą.

Mūsų tradicinis klausimas – ko palinkėtumėte alytiškiams?

Linkime mylėti savo miestą, savo miesto futbolo komandą „Dainavą“ ir prisijungti prie mūsų rungtynių metu. Tik kartu mes galingi!