Kalba ekspertai

Ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo turtą šventiniu laikotarpiu

Šventiniu laikotarpiu ilgapirščiai nesnaudžia, tad pasirūpinkite savo namų turto saugumu.
Šventiniu laikotarpiu ilgapirščiai nesnaudžia, tad pasirūpinkite savo namų turto saugumu.

Artėja gražiausios metų šventės. Skubėdami ieškoti dovanų, planuodami, ką patieksime ant šventinio stalo, lankydami gimines ir artimuosius neretai pamirštame pasirūpinti savo namų turtu. Saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovas Arūnas Lobanovas dalijasi naudingais patarimais, kaip šiuo laikotarpiu apsisaugoti nuo ilgapirščių.

  1. Nelaikykite brangių daiktų laiptinėse.

Jaunos šeimos paprastai daugiabučių laiptinėse laiko vežimėlius, rogutes. Kiti kaimynai laiko dviračius, net ir prabangius. Vagys nusižiūri tokius daiktus ir ima juos vogti. Paprastai, gyventojai kreipiasi ir prašo įrengti laiptinių kameras tada, kai jau nukenčia nuo vagių.

  1. Tegu viską fiksuoja laiptinės ir kiemo stebėjimo kameros.

Jei jūsų name įvyko vagystė ar apiplėšimas, atsekti įvykių seką ir rasti nusikaltėlį greičiau ir paprasčiau, jei jūsų laiptinė, kiemas yra stebimi vaizdo kameromis. Be to, kameros drausmina ir pačius nusikaltėlius. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama, jie aplenks tą namą.

  1. Geriausia prevencija – apsaugos sistema.

Geriausia prevencija nuo vagysčių – apsaugos sistema, įrengtos kameros, tiesioginis teritorijos stebėjimas 24 valandas per parą. Tada saugos tarnybos gali operatyviai reaguoti įvykus nusikaltimui.

  1. Prieš išvykstant būtinai patikrinti, ar viskas uždaryta. Nepamiršti langų.

Prieš išvykstant būtina patikrinti, ar tikrai viskas uždaryta. Būna, kad gyventojai palieka langą šiek tiek atidarytą. Todėl būtina pasirūpinti langų apsauga: apsauga nuo iškėlimų, taip pat galima įsigyti apsaugines žaliuzes. Langai be apsaugų palengvina nusikaltėliams pateikimą į namus. Tai itin aktualu gyvenantiems pirmame aukšte.

  1. Nepalikite uždegtų žvakių.

Kalėdiniu laikotarpiu padažnėja gaisro atvejų, todėl nepalikite žvakių prie pat eglučių. Atsitikus nelaimei pravartu namuose turėti gesintuvą.