Kalba ekspertai

Etapinė renovacija taupo gyventojų laiką ir pinigus

Vis daugiau gyventojų atranda etapinės renovacijos naudą.
Vis daugiau gyventojų atranda etapinės renovacijos naudą.

Daugiabučių gyventojai, norėdami greitesnių pokyčių name, vis dažniau svarsto apie etapinės renovacijos galimybę. Tad, kyla keli klausimai: kaip ji įgyvendinama ir kokia iš to nauda?

Etapinė renovacija – tai ilgalaikių darbų planas, kurių metu gyventojai patys nusprendžia, kas ir kada bus tvarkoma. Taip suteikiama galimybė pradėti nuo prioritetinių darbų ir pirmiausia išspręsti jautriausias namo problemas.

Pasirinkę etapinę renovaciją gyventojai ne tik didina būsto vertę, gerina jo būklę, bet ir mažina energijos sąnaudas, todėl gali džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Įgyvendinant namo atnaujinimą keliais etapais, prioritetas skiriamas energiją taupančioms priemonėms, tokioms kaip: šilumos punkto atnaujinimas, stogo remontas, probleminių sienų šiltinimas, langų keitimas. Pastatų priežiūros specialistai pabrėžia, kad net ir įgyvendinus vieną priemonę šilumos suvartojimą galima sumažinti iki 50 proc.

Mokant už etapinę renovaciją, mokama tik už konkrečius atliktus darbus. Mokesčiai įtraukiami į sąskaitą už būsto priežiūrą. Išsimokėjimo terminas gali siekti iki penkerių metų, o jį nustato patys gyventojai per susirinkimą. Be to, šiai renovacijai netaikomos nei palūkanos, nei renovacijos administravimo mokestis, priešingai nei valstybinės renovacijos metu.

Dar viena tokio atnaujinimo etapais proceso teigiama pusė yra ta, kad darbai pradedami po 3–4 mėnesių, o valstybinės renovacijos metu – maždaug po dvejų metų. Taip sutaupoma ne tik gyventojų lėšų, bet ir laiko.

Jeigu susidomėjote etapinės renovacijos pasiūlymu ir norite daugiau apie tai sužinoti – kreipkitės į savo namo administratorių.