Kalba gyventojai

Fotografas Zenonas Bulgakovas įsimylėjęs gimtąjį Alytų

Alytaus metraštininku vadinamas fotografas Zenonas Bulgakovas jau daugelį metų miestą stebi pro fotoaparato objektyvą. Fotografas mielai sutiko skaitytojams papasakoti apie savo fotografijas.

„Mano vaikystė prabėgo gerokai mažesniame nei šiandien Alytuje. Jis  stipriai išaugo, kai buvo pradėta vystyti pramonė ir pastatyti trys mikrorajonai“, – pasakojimą pradėjo fotografas Zenonas. Jo nuomone, miestas labai išgražėjo, bet jam mielesnis jo vaikystės Alytus: „Ypač gaila panaikintos  jaukios  aikštės, kurioje dabar yra  rotušė.“

Zenonas per visą savo gyvenimą Alytų fotografavo iš pačių įvairiausių kampų. „Labiausia patinka fotografuoti savo mylimą miestą ir jo apylinkių  gamtos peizažus. Dar nemažai esu prifotografavęs ir įvairių renginių, miesto gyvenimo akimirkų…“, – savo darbus vardijo pašnekovas.

Vyras yra išbandęs beveik visus fotografijos žanrus: peizažą, natiurmortą, portretą, gatvės fotografiją. Vienas didžiausių jo atradimų – skaitmeninė fotografija. Paklaustas, kas jį paskatino tuo domėtis, pašnekovas atsakė:  „Čia jau  J.  Kunčino bibliotekos direktorės, t.y. mano žmonos nuopelnas, kuri, norėdama mane sudominti šiuolaikinėmis technologijomis, „pričiulbino“ pasidomėti bibliotekos internetinėje svetainėje buvusiomis nuorodomis į fotografijos ir kitokias meno svetaines, kuriose galėjau susipažinti su įvairių menininkų darbais.“ Garbaus amžiaus vyrą maloniai nustebino plačios paieškos internete galimybės. Galiausiai, fotografas įsigijo skaitmeninį fotoaparatą ir toliau fiksuoja geriausius Alytaus kadrus.

Paklaustas, kuri jo daryta nuotrauka jam labiausiai patinka, fotografas iškart įvardijo vieną: „Tai nuotrauka, kurią pavadinau „Į darželį“. Okupaciniais laikais šios nuotraukos negalima buvo rodyti jokioje parodoje. Kodėl? Nes parodžiau, kaip vargsta tarybinė moteris.“ Įdomu tai, kad, kai vyko Zenono fotografijų paroda, joje apsilankė moteris, kuri ir buvo užfiksuota toje nuotraukoje. „Moteris asmeniškai padėkojo, kad tuomet ją įamžinau“, – pasakojo  fotografas.

Fotografas yra įsimylėjęs savo gimtąjį kraštą: „Alytus mane žavi savo nuostabia gamta. Čia juk prabėgo mano vaikystė, jaunystė ir beveik visas gyvenimas. Liūdna man būtų gyventi kažkur kitur.“