Kalba gyventojai

Grupės MOVO lyderis Linas – apie vietą, nuo kurios viskas prasidėjo

Linas Kubekas: „Gal galima būtų muziką pavadinti nuotykiu? Nes kol kas tai vienas smagiausių nuotykių mano gyvenime. Tikiuosi, jis niekada nesibaigs.“
Linas Kubekas: „Gal galima būtų muziką pavadinti nuotykiu? Nes kol kas tai vienas smagiausių nuotykių mano gyvenime. Tikiuosi, jis niekada nesibaigs.“

Linas Kubekas, grupės MOVO narys, savo muzikinį kelią pradėjo Alytuje. Čia jis gimė, augo ir praleido smagiausias savo gyvenimo dienas. Muzikantas mielai sutiko „Kalba Alytus“ skaitytojams papasakoti apie grupės pradžią ir pasidalinti įžvalgomis apie savo gimtąjį miestą.

Esate kilęs iš Alytaus. Šiuo metu gyvenate Vilniuje. Ar pasiilgstate savo gimtojo miesto? Kaip dažnai čia sugrįžtate?

Taip! Didžiuojuosi tuo, kad esu dzūkas. Vilniuje gyvenu jau apie aštuonis metus, bet mintys apie gimtąjį Alytų sukasi visuomet. Visada gera čia sugrįžti. Stengiuosi į mėnesį bent kartą paragauti to dzūkiško maisto.

Kuriame Alytaus mikrorajone gyvenote?

Aš save vis dar laikau Vidzgirio gyventoju, gyvenančiu tarp Alytaus ir Vilniaus.

Kuri Alytaus vieta Jums svarbi, ypatinga?

Čia sunkus klausimas. Be abejo, tai būtų namai ir kiemas, kuriame augau, krepšinio aikštelė, kurioje vos pakilus saulei pradėdavo bumbsėti kamuolys, taip visus kviesdamas į lauką. Medžiai, iš kurių iškrapštyti sugebėdavo tik mama, kviesdama valgyti.

Alytuje visos vietos ypatingos ir turi savo istorijas, bet dar bent porą tikrai privalau paminėti – Miesto sodas, kuriame daug laiko praleidome su gitaromis, jausdamiesi didžiais menininkais, ir Dainų slėnis. Pastarasis atimdavo iš manęs nemažai saulėtų vasaros rytų. Būdavo, sėsdavau ant dviračio ir važiuodavau prie Nemuno, tiesiog pamąstyti, pasisemti minčių.

Čia prabėgo Jūsų vaikystė ir paauglystė. Galite papasakoti smagiausią nuotykį iš tų laikų?

Gal galima būtų muziką pavadinti nuotykiu? Nes kol kas tai vienas smagiausių nuotykių mano gyvenime. Tikiuosi, jis niekada nesibaigs.

Kada pradėjote muzikuoti? Kiek metų jau gyvuoja grupė MOVO?

Muzikuoti mes pradėjome paauglystėje. Užsikabinau gitarą ant pečių būdamas kokių 17 metų. Tuo metu turėjom per daug sprogstamos energijos, prie to pridėjus nemokėjimą groti, suveltas mintis ir bandymą viską daryti šmaikščiai… Bet buvo smagu.

O MOVO atsirado visiškai netikėtai. Aš ir Augustas (gitara) buvome grupiokai. Iš to didelio noro muzikuoti susirinkdavome bendrabuty pasigroti. Tuomet pasiūliau Mantui (būgnai), pasibandėm tryse, o tada viskas ir prasidėjo. Grupė gyvuoja jau lygiai 6 metus.

Ar Alytus – tinkamas miestas kurti? Koks, Jūsų nuomone, kultūrinis gyvenimas mieste? Ar čia yra ką veikti muzikantams ir menininkams?

O kokia vieta galėtų būti netinkama kurti? Čia viskas yra, ko gali prireikti, visi stengiasi padėti. Tiesiog reikia pradėti, o po to klausimų jau nebekyla.

Kultūrinis gyvenimas Alytuje. Hmm… geras klausimas. Kai kurių įstaigų, susijusių su kultūra, darbas mane liūdina, bet visuomet yra dar trys pasirinkimai: „Fenix’as“, „Pušis“ arba susikurti kažką pačiam. O muzikantams ir menininkams visada bus ką veikti, kol visiems kitiems nebus ką veikti.

Ačiū už pokalbį!