Kalba gyventojai

Į Alytų – net iš tolimosios Amerikos

Pasaulio alytiškių sambūrio iniciatorių komanda apdovanota už meilę Alytui.
Pasaulio alytiškių sambūrio iniciatorių komanda šiemet apdovanota už meilę Alytui.

Net ir į kitas šalis iškeliavę alytiškiai nepamiršta, iš kur yra kilę. Juos sugrįžti į gimtąjį miestą kviečia Pasaulio alytiškių bendruomenė. Jų organizuojamas Pasaulio alytiškių sambūris yra puikus pavyzdys, kaip galima suvienyti po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Šiemet miesto metų apdovanojimuose alytiškių sambūrio iniciatorių komanda atsiėmė specialų prizą – už meilę Alytui. Ta proga pakalbinome šios komandos nares Robertą Venclovienę ir Agnę Grigaliūnaitę.

Kaip kilo idėja suburti Pasaulio alytiškių bendruomenę?

Roberta: Išgirdome poreikį iš savo aplinkos, pažįstamų, draugų, kurie yra išvykę į kitus Lietuvos ar pasaulio miestus. Aš ir pati šiuo metu negyvenu Alytuje, tad grįžti ir susitikti su po visą pasaulį išsibarsčiusiais alytiškiais ir, žinoma, su miestelėnais yra visuomet smagu ir gera.

Agnė: Kiekvienas iš mūsų turime draugų, kurie yra išvykę iš Alytaus, bet mielai į jį sugrįžta. Tokių alytiškių yra labai daug. Pirmaisiais metais jie buvo kviečiami į susitikimą, o kitais metais jau buvo organizuotas Pasaulio alytiškių sambūris, kuris sukvietė žmones iš viso pasaulio. Jame buvo dalintasi savo patirtimi, idėjomis, pasiekimais, buvo prisiminta Alytaus istorija, neblėstantis ryšis su miestu.

Kada suorganizavote pirmąjį Pasaulio alytiškių sambūrį? Kiek tada dalyvavo žmonių?

Roberta: Pasaulio alytiškių sambūrį organizavome 2016 ir 2017 metų vasarą. Pirmaisiais metais renginio mastas nebuvo didelis, bet jau 2017-aisiais džiaugėmės galėję susitikti su daugiau nei 150 pasaulio alytiškių miesto teatre organizuotame sambūryje. Tiek renginio programos metu, tiek ir po jos neformaliai bendraudami su alytiškiais sužinojome, kad kai kurie specialiai į šį renginį atvyko iš Prancūzijos, Jungtinės Karalystės ir net Amerikos!

Ar jau organizuojate šių metų Pasaulio alytiškių susitikimą?

Roberta: Pasaulio alytiškių sambūrį organizuoja šauni savanorišku pagrindu dirbanti komanda, tad pasiruošimo darbai dėl šių metų sambūrio jau yra pradėti. Išlaikysime tradiciją ir sambūrį organizuosime per Alytaus miesto šventę, o daugiau detalių jau netrukus!

Galite atskleisti, kas dalyvaus šių metų sambūryje?

Agnė: Kadangi šiuo metu vyksta aptarimas, todėl tikslių dalyvių dar nežinome. Juos žinosime jau pavasarį.

Gal jau žinoma šių metų sambūrio programa?

Agnė: Šiai dienai svarstoma, kad Pasaulio alytiškių sambūrio metu vyks „Kontaktų mugė – kūrybinės dirbtuvės“. Galvojame, kad visi sambūrio dalyviai galės pagal tam tikro pobūdžio temas generuoti idėjas miestui, kurias vėliau būtų galima įgyvendinti. Taip pat kaip ir praeitais metais bus renkamas Alytaus ambasadorius, kuriuo praeitais metais tapo JAV gyvenantis alytiškis, kineziterapeutas Samuelis Tacas.

Ačiū už atsakymus!