Šiandien rajone

Išrinko gražiausius Lietuvos fontanus: sąraše puikuojasi ir Alytus

Visą rugpjūčio mėnesį kelionių portalas „Pamatyk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA) kvietė rinkti gražiausią fontaną Lietuvoje. Rinkimų organizatoriai iš viso Lietuvos fontanų sąrašo išrinko net 35, jų manymu, verčiausius varžytis dėl gražiausiojo titulo. Vieni jų žavėjo savo forma, kiti – interaktyvumu.

Daugiausiai žmonių simpatijų sulaukė ir gražiausiu Lietuvos fontanu išrinktas Druskininkų muzikinis fontanas. Jam atiteko 26,7 proc. visų balsų. Pateikiame 6 pačius įspūdingiausius ir daugiausiai balsų minėtame konkurse surinkusius fontanus.

Gražiausias Lietuvoje

Gražiausiu Lietuvos fontanu išrinktas Druskininkų muzikinis fontanas.

Pačiame Druskininkų centre jau nuo 2011 metų veikiantis muzikinis fontanas yra bene populiariausia lankytina vieta Druskininkuose. Fontano muzikinį spektaklį nemokamai galima stebėti kiekvieną dieną kas valandą nuo 10 iki 23 val. Kiekvienas čia apsilankęs, parašęs trumpąją SMS žinutę, gali užsakyti savo mėgstamą melodiją, pagal kurią fontanas šoktų. Visu savo grožiu fontanas atsiskleidžia sutemus, kai pagal populiarias melodijas šokančias vandens sroves nudažo ryškiaspalvės šviesos.

Antroje vietoje – Utena

Utenos miesto fontanas Dauniškio ežere. Nuotr. Benjaminas Pakenis.

Antroje vietoje liko ne ką mažiau įspūdingas Utenos miesto fontanas Dauniškio ežere. Šiam fontanui atiteko net 25,5 proc. visų balsų. Šį spalvingą ir miestiečius džiuginantį fontaną Utena gavo 750-ųjų miesto įkūrimo metinių proga 2011 metais. Įspūdingiausia vakarinė fontano programa rodoma penktadieniais ir šeštadieniais bei švenčių dienomis – tuomet 30-40 minučių netyla muzika, pagal kurią įvairiomis spalvomis nusidažantis fontanas piešia lazerių projekcijas danguje ir ant vandens. Muzikinius kūrinius galima užsisakyti ir trumposiomis SMS žinutėmis.

Trečioje vietoje – Marijampolė

Marijampolėje vakarais vandens, šviesos ir spalvų žaismas virsta tikru spektakliu.

Į gražiausių Lietuvos fontanų TOP trejetuką pakliuvo ir Marijampolės Poezijos parke esantys šviečiantys fontanai. Vandens, šviesos ir spalvų žaismas sutemus virsta tikru spektakliu, todėl šiltuoju metų laiku švenčiantys fontanai sukviečia gausų būrį lankytojų.

Ketvirtoje vietoje – Butrimonys

Butrimonių fontanas vienintelis toks Lietuvoje: akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys.

2019 m. Alytaus rajone esančiuose Butrimonyse buvo atidaryta rekonstruota istorinė trikampė miestelio aikštė. Išskirtinis šios aikštės akcentas – modernus fontanas. Jis yra vienintelis toks Lietuvoje: akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Šis naujutėlaitis fontanas iškart sulaukė išskirtinio lankytojų dėmesio ir puikiai pasirodė gražiausio fontano rinkimuose. Jam atiteko net 14,8 proc. visų balsų.

Penktoje vietoje – Palanga

Pagal pakeliamo vandens kiekį Palangos muzikinis fontanas yra pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje.

Į gražiausių Lietuvoje fontanų TOP penketuką pakliuvo ir Palangos muzikinis fontanas, kuris stebina lankytojus muzikos ir šviesos šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio kaip ir Druskininkuose. Pagal pakeliamo vandens kiekį Palangoje įrengtas fontanas yra pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje.

Šeštoje vietoje – Alytus

Alytaus Senamiesčio skvero fontanas – gražiausių ir įspūdingiausių Lietuvos fontanų dešimtuke!

Alytiškiai gali džiaugtis – Alytaus Senamiesčio skvero fontanas konkurse užėmė 6-ąją vietą ir pakliuvo į gražiausiųjų ir įspūdingiausiųjų fontanų TOP 10.