Šiandien rajone

Išrinktos 4 idėjos Alytaus miestui

Siūloma Alytaus miesto vartų vizualizacija. Mariaus Bliujo vizualas.

Alytiškiai išrinko keturias idėjas miestui, kurios bus įgyvendintos su Alytaus miesto savivaldybės parama.  Tai projekte „Alytiškių iniciatyvos“ daugiausia palaikymo sulaukę projektai. Vienas jų – „Alytus–Myliu“ miesto vartai.

Alytus–Myliu“ miesto vartai didžiųjų projektų kategorijoje, Grilio zona Jaunimo parke, Bronzinės voverės su riešutu skulptūra, Aktyvaus laisvalaikio šeimai iniciatyva mažųjų projektų kategorijoje alytiškių sprendimu bus finansuojami pagal Alytuje įgyvendinamą piliečių dalyvaujamąjį biudžetą.

Projektas „Alytiškių iniciatyvos“ veikia jau antrus metus ir skatina Alytaus miesto gyventojus nuspręsti patiems, kurie projektai miestui yra reikalingi ir turėtų būti įgyvendinti.

Šiemet buvo pasiūlyta 14 projektų, iš jų 10 atitiko reikalavimus ir keliavo į balsavimą. Iš pateiktų 10 projektų – 5 varžėsi mažos ir 5 didelės apimties kategorijose. Už juos balsavo 1 319 alytiškių, teisingai užpildytų biuletenių 1 006. Galutinius balsavimo rezultatus patvirtino tam skirta komisija.

Miesto vartai „Alytus–Myliu“

Unikalūs, šviečiantys miesto vartai „Alytus–Myliu“ bus įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Vartų idėja buvo pateikta jau pirmajame alytiškių iniciatyvų projekte, tačiau jai laimėti pritrūko vieno balso. Todėl  iniciatyvos autorius Artūras Lavrėnovas suprato, kad miestiečiams ši iniciatyva yra svarbi ir nusprendė pasitarti su „Alytus–Myliu“ ženklo autoriais broliais Gataveckais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų konceptą. Taip buvo sukurta nauja miesto vartų vizualizaciją. Idėjos esmė – dzūkų „Roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Taip siekiama skleisti žinia, kad Alytaus miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius.

Grilio zona Jaunimo parke

Grilio zonos Jaunimo parke projektas surinko 480 gyventojų balsų. Iniciatyvos autorius Valerijus Vencius pastebėjo alytiškių norą iškylauti mieste, todėl pasiūlė įrengti dvi grilio zonas su viešajai erdvei tinkamomis, kokybiškomis kepsninėmis, iškyloms tinkamais bei viešoms erdvėms pritaikytais lauko baldais ir stogine kepsninių kurui palikti. Iniciatyva siekiama, kad Jaunimo parkas taptų dar patrauklesnė vieta platesniam lankytojų ratui, būtų skatinamas kultūringas ir jaukus iškylavimas.

Bronzinės voverės su riešutu skulptūra

Antrąją vietą laimėjo Bronzinės voverės su riešutu skulptūra, ji surinko 315 alytiškių balsų. Jos pasiūlymo autorius taip pat yra Valerijus Vencius. Jo manymu, Alytaus parkai – voveryčių rojus, todėl norima, kad šis gyvūnėlis taptų  vienu iš miesto simbolių. Pagal iniciatyvą bus įrengiamos 30–50 cm aukščio bronzinės voverių skulptūros Senamiesčio skvere arba Miesto sode.

Aktyvaus laisvalaikio šeimai iniciatyva

Trečioji vieta atiteko Aktyvaus laisvalaikio šeimai iniciatyvai, surinkusiai 291 balsą. Miklusėnų g. tarp 25–27 ir 33 namų  norima įrengti 4–5 sporto treniruoklius ir suoliukus suaugusiems šalia esančio vaikų žaidimo aikštelės komplekso.

Minėtos iniciatyvos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.