Rajono problema Šiandien rajone

Jaunimo parkas: kokių pokyčių galime sulaukti?

Greta Putinų ir Dainavos mikrorajonų įkurtas Jaunimo parkas – alytiškių pamėgta aktyvaus laisvalaikio ir poilsio vieta. Nors šis parkas jau ne kartą keitėsi, Alytaus miesto savivaldybė ir toliau žada pokyčius. Šį mėnesį savivaldybėje vyko susitikimas su jaunimo ir verslo atstovais, kuriame dalintasi idėjomis, siekiant parką padaryti dar įdomesnį ir modernesnį. Idėjų ir pažadų daug, bet kaip tai bus įgyvendinta?

Metų planai ir vizija

Jaunimo parko vizijoje – BMX dviračių „pump track“, kintamo svorio treniruokliai, parkūro aikštelė, geriamojo vandens kolonėlė, lauko tualetas. Žadama, kad visos šios naujovės čia turėtų atsirasti per šiuos metus.

Susitikime, kuriame buvo aptarta parko ateitis, pristatytas „pump track“ trasos paruošimas. Anot jaunimo atstovų, tokia trasa turėtų būti asfalto dangos, nes natūrali danga reikalautų labai daug priežiūros. Pati trasa tiktų važinėtis dviračiais ir riedučiais. Tikimąsi, kad ši pramoga pritrauks daugiau lankytojų ir, žinoma, jaunimo.

Taip pat parke siūloma įrengti lauko tualetą ir vandens kolonėles. Pastarosios Alytuje nėra naujovė – jų mieste net kelios. Galbūt, šios naujovės nulems, kad parke pradės prekiauti maistu?

Nėra bendro miesto portreto

Menininkas ir visuomenės veikėjas Algirdas Gataveckas, pokyčius Jaunimo parke vertina teigiamai: „Gerai, kad žiūri, kas yra svarbu jaunimui ir suteikia galimybę nesišlaistyti gatvėmis.“ Jo manymu, atsiradus parkūro aikštelei, atsiras ir norinčių ją išbandyti.

Tačiau menininko nuomone, Alytaus miestui trūksta platesnės vizijos ir pokyčių Jaunimo parke negana. „Reikia didesnių pokyčių, platesnio matymo. Reikėtų žiūrėti strategiškai, kaip atrodys miestas po 30 metų, nes mes dabar mozaikas dėliojame ir neįsivaizduojame bendro miesto portreto: pradedant nuo kelių, baigiant parkais, kaip turi atrodyti gyvenamieji kvartalai, visas centras. Kaip turi plėstis miestas: nuo dizaino iki verslo“, – pasiūlymus dėstė pokyčiams mieste neabejingas, socialiniais projektais garsėjantis vyras.

„Kaip miestas turėtų atrodyti 2030 metais?“, – retoriškai klausia A. Gataveckas.

Parko skulptūros pelnė pripažinimą

Jaunimo parkas skaičiuoja jau 36-tus gyvavimo metus. Įkuriant parką, išsaugotas banguotas reljefas, o jo kraštuose išlikę natūralūs miškeliai.

Šiai vietai išskirtinumo suteikia parko skulptūros. 1984 metais skulptorių grupė, siekdama pažymėti skulptoriaus Kosto Valaičio gimimo 50-ąsias metines,  specialiai šiam parkui sukūrė pirmąją Lietuvoje metalo plastikos skulptūrų kompoziciją. Tuometinei skulptorių grupei vadovavo skulptorius Naglis Nasvytis ir Alytaus vyriausiasis dailininkas Albertas Stankevičius. Vėliau, 1993 metais, parkas paskelbtas vietinės reikšmės dailės paminklu. Šios skulptūros iki šių dienų puošia parką.