Naudinga žinoti

Ką privalo žinoti kiekvienas šuns šeimininkas?

Visi gyventojai turi laikytis Gyvūnų laikymo taisyklių

Orams šylant alytiškiai vis dažniau į viešąsias miesto vietas patraukia vedini savo keturkojais draugais. Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyrius keturkojų šeimininkams primena, kad  vadovaujantis savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintomis  Gyvūnų laikymo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklėmis, viešose vietose šunys turi būti vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio. Iš privačių teritorijų ir bendro naudojimo patalpose (laiptinėse, koridoriuose ir pan.) šunys privalo būti vedami tik trumpu pavadėliu. Vedžiojami šunys neturi kelti grėsmės ar diskomforto praeiviams, esant pašalinių žmonių, pavadėlis turi būti sutrumpintas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šuo aktyvus arba neramus, loja, rekomenduojama jį vedžioti su antsnukiu. Iš buto į namo laiptinę ar koridorių ir iki namo lauko durų visus šunis būtina vesti su trumpu pavadėliu. Keltis (leistis) liftu šunį galima tik tuo atveju, jei tam neprieštarauja kiti ketinantys keltis (leistis) žmonės.

Daugiabučių namų butų ir individualiųjų namų savininkai bei jų nuomininkai turi užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų žmonių ramybės ir viešosios rimties

Išėjus su savo augintiniu pasivaikščioti šuns šeimininkai neturėtų pamiršti pasiimti maišelio ekskrementams surinkti. Gyvūnui priteršus viešojo naudojimo teritorijas (šaligatvius, takus, žaliąsias vejas ir kt.) ar bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus. Maišelį su ekskrementais privaloma išmesti į specialų konteinerį, skirtą gyvūnų ekskrementams, arba į artimiausią buitinių atliekų konteinerį.

Nesilaikantiems Gyvūnų laikymo taisyklėse  nustatytos tvarkos alytiškiams gali tekti sumokėti  nuo 20 iki 140 Eur baudą.