Kalba ekspertai

Kaimynai taupo ne tik šviesą, bet ir pinigus

Nors šiuo metu daugeliui galvose sukasi mintys apie atostogas ir poilsį, verta pagalvoti ir apie efektyvius energijos taupymo sprendimus, kurie jau dabar gali duoti naudos. Štai Kernavės g. 2 name gyvenantys alytiškiai nuo šiol gyvena taupiau ir patogiau – jie įsirengė laiptinėje šviestuvus su judesio davikliais.

Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, elektros energiją geriausiai taupo išjungta šviesa ir kiti įrenginiai. Sėkminga patirtis naudojant bendro naudojimo laiptinėse, koridoriuose sumontuotus automatiškai išsijungiančius jungiklius su judesio davikliais parodė, kad elektros energijos sąnaudas bendrojo naudojimo apšvietimui galima sumažinti iki 15 proc.

Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą beveik 30 proc. Įrengiant daugiabučių laiptinėse šiuos išmaniuosius įrenginius, paslaugos kaina priklauso nuo kelių kriterijų: keliose laiptinėse ir keliuose aukštuose montuosite tokius šviestuvus bei kurios energijos klasės įrenginius pasirinksite. Norintiems daugiau sutaupyti, patartina įsigyti kuo aukštesnės energijos klasės įrenginį, nes jis pastebimai naudoja mažiau elektros energijos.

Judesio-davikliai.jpg

Jei norite, kad ir Jūsų name būtų įrengti šviestuvai su judesio davikliais, kreipkitės į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.