Rajono problema

Kaip atvykusius pasitinka Alytus?

Riboženkliai, žymintys įvažiavimą į miestą, yra tarsi jo vizitinė kortelė. Štai atvykstančius į sostinę pasitinka Vilniaus ženklas su tupinčiu angelu, o Alytus turi originalų miesto ženklą – „Alytus Myliu“, kurį buvo siūlyta panaudoti ir miesto ribai ženklinti. Kol kas tai tik idėja, o jos įgyvendinimas atidedamas.

Neseniai vyko balsavimas, kuriame alytiškiai galėjo pateikti savo iniciatyvas miestui ir balsuoti už labiausiai patikusius projektus. Liepos 16 d. paaiškėjo, kuriai idėjai alytiškiai siūlo skirti finansavimą. Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo pasiūlymas Miesto sode įrengti koncertinę erdvę. Miesto riboženkliai „Alytus Myliu” nuo nugalėjusio projekto atsiliko vos vienu balsu. Žadama, kad pastarasis projektas turėtų būti teikiamas kitiems metams.

Anot riboženklių idėją pateikusio alytiškio Artūro Lavrėnovo, šiandien Alytuje riboženklių nėra, tad pravažiavęs žmogus gali net nesuprasti, kad pabuvojo Dzūkijos sostinėje. Be to, naujieji riboženkliai skleistų žinią apie jaukų miestą, žmonės čia norėtų sustoti, nusifotografuoti.

Miesto ženklas „Alytus Myliu“ šiandien naudojamas įvairiais pavidalais: ant marškinėlių, ženkliukų ir pan. „Kodėl gi toks originalus kūrinys, perteikiantis iškalbingą emociją, negalėtų įsikūnyti į miesto riboženklius?“, – pateikdamas savo projektą sakė A. Lavrėnovas. Šio ženklo kūrėjai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai teigė, kad šis ženklas yra atviras visiems ir žmonės gali jį naudoti laisvai, įvairiomis formomis ir progomis.

Miesto ženklo pristatyme parodyti ir jo naudojimo būdai.
Miesto ženklo pristatyme parodyti ir jo naudojimo būdai.

Anksčiau Alytaus miesto ribas žymėjo trys skirtingi betoniniai statiniai su užrašu „Alytus“. Vienas jų – autorinis darbas, kiti du meninės vertės neturėjo. Šie riboženkliai sulaukė daug alytiškių pastabų ir kritikos, tad buvo nuspręsta juos nukelti ir utilizuoti. Sovietinio laikotarpio riboženklių nebeliko, kas toliau?

Kaip manote, ar Alytui reikia naujų riboženklių?