Kalba ekspertai

Kanalizacijos „stebuklai“: sauskelnės, lupenos, buteliai…

DSC_0474-1320x742
Kvietimai sutvarkyti užsikimšusią kanalizaciją – kasdienybė

Užsikimšusi kanalizacija – nemaloni problema. Bet ją sprendžiantys specialistai būna dar nemaloniau nustebinti, kai pamato, kuo žmonės kanalizaciją užkemša. „Iš vamzdžių tenka traukti sauskelnes, drabužius, skudurus, maisto ir netgi statybų atliekas“, – sakė daugiabučius prižiūrinčio „Alytaus būstas“  vadybininkė Živilė Sojienė.

Kvietimai sutvarkyti užsikimšusią kanalizaciją šios įmonės specialistams – kasdienybė. O problemos kaltininkais dažniausia tampa patys gyventojai, į kriaukles ir unitazus primetantys neįtikėtinų dalykų ir taip užkemšantys kanalizacijos vamzdžius.

„Nemalonių problemų dėl užsikimšusios kanalizacijos nebūtų arba jų būtų gerokai mažiau, jei žmonės į klozetus neprimestų neleistinų daiktų, prisimindami, kad klozetas – ne šiukšlių dėžė“, – sakė „Alytaus būsto“ atstovė.

Valyti užsikimšusios kanalizacijos atvykusių meistrų, anot Ž. Sojienės, jau nebestebina, kai vamzdžiuose randa bulvių lupenų, stiklo duženų, tuščių butelių ar kitų daiktų. Meistrai dažnai prisipažįsta net negalintys suvokti, kaip tokie daiktai pakliūna į vamzdynus.

Todėl kiekvieną kartą iškviesti tvarkyti užsikimšusios kanalizacijos specialistai atvykę į nurodytą daugiabutį ją ne tik išvalo, bet ir  atlieka tam tikrą šviečiamąjį darbą: pasikalba su gyventojais, paaiškina, kokių atliekų negalima mesti į kanalizaciją, kad būtų išvengta nemalonių pasekmių.

„Įprastai žmonės klaidų nekartoja ir antrą kartą vykti valyti kanalizacijos į tą patį butą neprireikia. Tačiau pasitaiko, kad vamzdynai tame pačiame name užsikemša kelis kartus per mėnesį. Tuomet į daugiabutį nuvykę specialistai ieško problemos pačiame kanalizacijos stove, o ne atskiruose butuose“, – kalbėjo Ž. Sojienė.

Anot jos, pasitaiko ir tokių atvejų, kai vamzdynus užkemša, pavyzdžiui, penktame aukšte gyvenantys žmonės, tačiau pirmieji pasekmes pajaučia pirmojo aukšto gyventojai. Paleidus vandenį į virtuvės kriauklę, jis nenuteka, o dar blogiau, užsikimšus kanalizacijai, visas vamzdynų turinys pradeda „lipti“ lauk, užpila ne tik rūsius, bet ir butus.

„Kad to išvengtų, daugiabučių namų gyventojai privalo patys atsakyti už savo veiksmus ir į klozetus nemesti, kas papuola po ranka. Tuomet nereikės ne tik specialistų į pagalbą kviesti, bet ir už tai papildomai mokėti“, – sakė Ž. Sojienė.

Specialistai pataria kanalizaciją nepilti kavos tirščių, tualetinio popieriaus, vienkartinių rankšluosčių, servetėlių, atsakingai naudoti įvairias chemines valymo priemones.

alytusplius.lt informacija, autorius – Eglė Indrelytė

http://alytusplius.lt/naujienos/kanalizacijos-stebuklai-sauskelnes-lupenos-buteliai