Kalba ekspertai

Keisti langus – visada tinkamas metas

Pasikeisti laiptinės ir rūsio langus – naudingas sprendimas norintiems sutaupyti.
Pasikeisti laiptinės ir rūsio langus – naudingas sprendimas norintiems sutaupyti.

Nesandarūs, seni daugiabučio namo langai – viena priežasčių, kodėl gyventojai sulaukia didesnių sąskaitų už šildymą. Jazminų g. 8-ajame name gyvenantys alytiškiai padarė visiems naudingą sprendimą – ­nusprendė pasikeisti rūsio ir laiptinės langus. Dabar kaimynai ne tik gyvena šilčiau, nes langai nebepraleidžia šalčio, bet ir džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą.

Laiptinių bei rūsio langų ir durų remontas arba keitimas padeda sutaupyti nuo 4  iki 15 proc. šilumos energijos. Tyrimai rodo, kad pakeitus laiptinės langus, per juos išeina 50 proc. mažiau šilumos nei per senus, o šilumos sąnaudos laiptinių šildymui sumažėja 44 proc. Renovuotose daugiabučiuose, kuriuose pakeisti laiptinės langai, sutaupyta šilumos energijos nauda sudarė 1,42 Eur/kWh, kai kuriais atvejais pasiekė netgi 2,61 Eur/kWh.

Pasak pastatų priežiūros specialistų, patartina pirmiausia pasikeisti langus ir tik tada imtis laiptinės remonto, kadangi keičiant langus laiptinė gali būti šiek tiek apgadinta, kaip ir bet kokio didesnio darbo metu.

Keisti laiptinės ar rūsio langus galima bet kuriuo metų laiku. Tad, jei norite pasikeisti senus, nesandarius langus į naujus, kreipkitės į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.