Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Kokios specialybės darbuotojų labiausiai trūksta Alytuje?

Darbdaviai tikisi, kad kandidatai turės atitinkamos srities išsilavinimą, svarios darbinės patirties, mokės užsienio kalbas (bent jau anglų) ir bus motyvuoti daug ir gerai dirbti.

Vieniems naujų metų pradžia asocijuojasi su iššūkių išsikėlimu ir planavimu, kitiems – karjeros pokyčiais ir darbo paieškomis. Todėl pasidomėjome, kokių darbuotojų labiausiai trūksta Alytuje, kokios specialybės yra pačios paklausiausios ir koks yra atlyginimų vidurkis.

Kaip pasakoja darbo skelbimų platformos cvonline.lt Marketingo ir ryšių su visuomene vadovė Rita Karavaitienė, darbdaviai tikisi, kad kandidatai turės atitinkamos srities išsilavinimą, svarios darbinės patirties, mokės užsienio kalbas (bent jau anglų) ir bus motyvuoti daug ir gerai dirbti.

Anot R. Karavaitienės, Alytuje didžioji dalis darbo pasiūlymų yra susijusi su gamyba, inžinerija ir statybomis. Šiame mieste reikalingi staklių operatoriai, derintojai, šaltkalviai remontininkai, kvalifikuoti darbininkai, technikai, inžinieriai. Taip pat ieškomi prekybos, finansų, apskaitos specialistai bei viešbučių (Druskininkuose, Birštone), viešojo maitinimo sričių darbuotojai.

Ieškodami darbo atkreipkite dėmesį ir į sezoną. Ekspertai pabrėžia, kad didžiausias pikas būna pačioje metų pradžioje ir rudens pradžioje – tada padaugėja ir darbo pasiūlymų, ir aktyvių ieškotojų.

Remiantis praėjusių metų darbo rinkos analizės duomenimis, darbdaviai sezoninių darbuotojų aktyviau ieško balandį ir gegužę, tam tikras pagyvėjimas jaučiamas ir kovą bei spalį. Laikiniems darbams dažniausiai trūksta pardavėjų, salės darbuotojų, kasininkų didžiuosiuose prekybos centruose ir gatvėse įrengtose mažose prekybos vietose (ledų ir vaisvandenių pardavėjų, įvairių suvenyrų pardavėjų), kavinių ir restoranų darbuotojų (padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinius darbus dirbančių žmonių).

Atsidarius Užimtumo tarnybos internetinę svetainę matyti, kad šiuo metu (sausio 23 dienos duomenys) Alytaus apskrityje darbo ieško 12 386 žmonės. Šiame regione siūlomi darbai yra plataus spektro: daugiausiai pasiūlymų yra statybos darbininkams, pagalbiniams darbininkams, pardavimų vadybininkams, amatininkams (siuvėjams, staliams) ir kt.

Remiantis cvonline.lt pateiktais duomenimis, Alytaus regione atlyginimų vidurkis 2019 metais buvo 877 Eur į rankas.