Šiandien rajone

Kurie Alytaus paplūdimiai ruošiami maudymosi sezonui?

Kelionėms į kitas šalis sustojus, šią vasarą daugelis iš mūsų ilsėsis mūsų šalies kurortuose. Lietuva turi vos 99 km ilgio Baltijos jūros pakrantės, tačiau ne tik čia galima rasti patrauklių paplūdimių. Poilsiui su šeima ar draugais, galima rasti iš ties puikių, kasmet tvarkomų paplūdimių ir arčiau namų. Pasidalinkite, kurį paplūdimį renkatės Jūs?

Mėgstantiems išties tvarkingus, su būtiniausia infrastruktūra – persiengimo kabinomis, vaikų žaidimų aikštelėmis, poilsio zonomis, patogiu privažiavimu paplūdimius, turėtų patikti Giluičio, Didžiulio bei Ilgio paplūdimiai. Žinoma, derėtų nepamiršti, kad nuolat tvarkomose maudymosi zonose, vasarą bus apstu žmonių.

Giluičio ežeras įsikūręs netoli Simno, už 29 km nuo Alytaus. Nuo Simno jį galima pasiekti automobiliu, dviračių trasa ar pėsčiųjų taku. Čia rasite treniruoklius, tiltą su aikštele ir suoliukais, persirengimo kabinas, tualetus, pavėsines, kempingo aikštelę, automobilių stovėjimo aikštelę, laužavietę, paplūdimio tinklinio aikštelę, vaikų žaidimų aikštelę.

Didžiulio ežeras įsikūręs už 32 km nuo Alytaus, netoli Daugų. Čia taip pat kaip ir Ilgio ežero poilsiavietėje (24 km nuo Alytaus) rasite kokybiškam poilsiui svarbias vietas – automobilių stovėjimo aikštelę, persirengimo kabinas, tualetus, pavėsines, sporto aikšteles ir t.t.

Arčiausiai Alytaus esanti maudynių vieta – tai Didžiosios ir Mažosios Dailės ežerai. Vieta pritaikyta jaukiam poilsiui kartu su šeima – nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas teritorijų apšvietimas, paplūdimiai, poilsio aikštelės su pavėsinėmis ir laužavietėmis, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, valčių prieplaukos, biotualetai, gelbėtojų postai.

Svarbu, kad šios maudyklos yra stebimos ir vandens bei smėlio tyrimai atliekami bent 8 kartus per sezoną.

Taip pat alytiškiai kartais renkasi ir netoliese esančius vietas. Taupantiems laiką geriausia rinktis Talokio, Daugirdėlių ar Luksnėnų ežerus. Jie yra arčiausiai miesto  – 7- 8 km atstumu.

Kas mėgsta ramybę, gali važiuoti prie miško apsuptyje esančių Nemunaičio karjerų ar Tolkūnų ežero.

Karjerai turi ne vieną maudynėms tinkamą krantą. Bėda ta, kad kai kurie jų pradeda užpelkėti. Čia   atvažiuoja mažai žmonių, taigi vieta puikiai tiks mėgstantiems laiką leisti atokiau nuo didelio poilsiautojų srauto.