Naudinga žinoti

Kurios Alytaus gatvės bus atnaujinamos šiemet?

Šiemet alytiškiai gali džiaugtis sulaukę puikių naujienų – planuojama atnaujinti ne vieną miesto gatvę. Kuriuos žvyruotus kelius pakeis ilgai lauktas asfaltas, kurios gatvės bus remontuojamos, išsamiai aptarė AMSA Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojas Sigitas Stumbras FM99 radijo laidoje.

Nuo birželio pabaigos ketinama pradėti gatvių rekonstrukcijos darbus ir Alytaus mieste. Susisiekimo ministerija siekdama švelninti Covid-19 pasekmes iš valstybės rezervo skyrė gatvėms ir keliams 150 mln. Eur., kuriuos išdalijo savivaldybėms bei Lietuvos kelių direkcijai, atsižvelgdama į jų parengtus projektus. Alytaus savivaldybei buvo skirta 3mln. 400 tūkst. Eur. Šiais metais iš Alytaus miesto savivaldybės lėšų buvo skirta 1 mln. 483 tūkst. Eur., o iš Kelių plėtros ir priežiūros programos gauta 2 mln. 435 tūkst. Eur.

„Jau šią vasarą Genių, Vėtrungės, Ryto ir Rugių gatvių gyventojai važinės ne dulkėtu žvyruotu, o asfaltuotu keliu. Taip pat sutartys pasirašytos dėl Dailidžių ir Saulės gatvių. Darbai turėtų pasibaigti iki lapkričio 30 dienos. Kai kuriose gatvėse darbų pradžia gali vėluoti maždaug mėnesiu, kadangi kai kurie gyventojai jose nori įsivesti dujas“, – pasakoja AMSA Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojas Sigitas Stumbras.

Taip pat Alytaus miesto savivaldybė teikė paraiškas asfaltuotų gatvių paprastajam remontui, bei saugaus eismo priemonėms – tai dviračių ir pėsčiųjų takai, sankryžų sutvarkymas. Buvo gautas  finansavimas pėsčiųjų-dviračių tako nutiesimui Pramonės gatvėje (dalis tako yra nutiesta Europos Sąjungos lėšomis) dabar būtų nutiesta antra dalis iki Pramonės gatvės pabaigos.

Asfaltavimo darbai prasidės ir Likiškėlių, Sudvajų, Kiemelių gatvių sankryžoje, kurioje bus įrengta reguliuojama žiedinė sankryža.

„Kol kas ši sankryža nėra reguliuojama, tad šiose gatvėse atsirastų žiedas, kuris padidintų saugumą. Būtent šioje sankryžoje kartais įvyksta mažesni ar didesni auto įvykiai“, teigia S. Stumbras.

Šiais metais taip pat bus pradėtos asfaltuoti Kalnų, Mėtų, Šlaito gatvės, užbaigiamos Kalnėnų ir Ežerėlio gatvės.

Alytaus savivaldybė planuoja parengti Ateities, Šilelio, Zaidų, Tiesios, Aukštakalnio, Medžiotojų, Obelytės, bei Technikų gatvės projektus. Tuomet kitais metais būtų pradedamas šių projektų įgyvendinamas.

Panašu, kad šie metai Alytaus miestui bus rekordiniai – tiek daug naujų nutiestų gatvių mieste dar nebuvo.