Naudinga žinoti Šiandien rajone

Laiku sutvarkytos siūlės gelbsti nuo brangaus remonto

Šlampa ir pelija buto sienos? Prie grindų ar kambarių kampuose jaučiamas skersvėjis? Tai požymiai, jog pats laikas susirūpinti tarpblokinių siūlių remontu. Priešingu atveju bute susikaupusi drėgmė gali priversti pasirūpinti brangiu ir neplanuotu patalpų remontu.

Daugiabučius namus Alytuje prižiūrintis „Mano BŪSTAS“ dar viename name sutvarkė tarpblokines siūles. Šie darbai ne tik sumažina šilumos nuostolius, bet ir neleidžia bute kauptis drėgmei ir vienam didžiausių pastatų priešui – pelėsiui.

Butų sienos senos statybos blokiniuose daugiabučiuose namuose dažnai šlampa ir pelija dėl prastos būklės siūlių. Mat per tinkamai neizoliuotas siūles į butus per sienas skverbiasi vanduo: jos drėksta, pelija, o tai ne tik sukelia diskomfortą, bet ir kelia pavojų  tokiuose butuose gyvenančių žmonių sveikatai. Specialistai įspėja – nekreipti dėmesio į susidėvėjusias siūles yra tas pats, kaip ir negydyti progresuojančios ligos. Kuo ilgiau delsiama, tuo pasekmės gali būti liūdnesnės – netvarkant susidėvėjusių siūlių išlaidos už remontą kasdien vis labiau auga.

Kokie pavojai ir nuostoliai laukia, jei nieko nedarys, suprato ir Naujosios g. 60 namo gyventojai. Jų butuose dėl ištrupėjusių siūlų šlapiuoju metų laiku kaupdavosi drėgmė ir nedaug trūko, kad name „apsigyventų“ pelėsis. Supratę situacijos pavojingumą, gyventojai kreipėsi į „Mano BŪSTĄ“ ir užsakė tarpblokinių siūlių remontą.

„Mūsų namas senas, berods, 1975 metų statybos, tad ir tarpblokinių siūlių būklė buvo itin prasta. Tą jautėme butuose – čia smelkėsi drėgmė, šaltis. Pasitarę su namo administratoriumi nutarėme iš esmės sutvarkyti visas namo siūles pagal naują technologiją. Taip, kaip ir padaryta kaimyniniame name. Džiugu, kad remonto darbai buvo atlikti laiku. Maloniai nustebino ir tai, jog siūles tvarkę vyrai darbus atliko labai tvarkingai. Beje, pusę reikiamos sumokėjome iš karto, kitą pusę administratorius leido išsimokėti per pusę metų“, – pasakojo Naujosios g. 60 namo gyventoja Irena.

„Mano BŪSTO“ Alytaus regiono vadovė Jolanta Volteraitytė sako, kad atpažinti susidėvėjusių siūlių simptomus nėra sudėtinga. Jei bute drėksta siena iš vidinės pusės ties siūle arba pradeda formuotis pelėsis, tai yra ženklai, jog siūlė nebėra sandari, praleidžia drėgmę ir peršąla. Įtarti, kad siūlė nebeatlieka savo funkcijos galima ir tuomet, jei vizualiai iš lauko matyti, kad ji ištrupėjusi. Pastebėjus šiuos simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į namo administratorių.

J.Volteraitytės teigimu, per pastaruosius dvejus metus „Mano BŪSTAS“ Alytuje tarpblokines siūles sutvarkė 44 daugiabučiuose namuose, o vien tik šiais metais – septyniuose.

„Mano BŪSTO“ Alytaus regiono vadovė pastebi, kad anksčiau gyventojai dėl siūlių remonto buvo pasyvūs, tačiau dabar jie patys kreipiasi į įmonę ir prašo sutvarkyti susidėvėjusias siūles.

„Gyventojams, kurie savo bute pastebėjo drėkstančias sienas, patarčiau nedelsti ir apie tai pranešti namą administruojančiai bendrovei. Priešingu atveju rizikuojama susidurti su brangiu ir neplanuotu buto remontu, o jei įsimes pelėsis, jį išnaikinti bus be galo sunku. Gavę prašymus siunčiame aukštalipius, kurie įvertina situaciją ir jei mato, kad neužtenka tvarkyti siūles tik ties konkrečiu butu, sutvarko ir būtiniausias ištrupėjusias vietas, per kur galėtų skverbtis vanduo.“, – akcentavo J.Volteraitytė.

Parašas po nuotrauka

Specialistai įspėja – nekreipti dėmesio į susidėvėjusias siūles yra tas pats, kaip ir negydyti progresuojančios ligos.