Kalba ekspertai

Laiptinių apšvietimas: teisingas sprendimas padeda sutaupyti

14658389_1290662497633679_1573476878_n
Šviestuvai su judesio davikliais vis populiarėjantis pasirinkimas

Laiptinėje visa naktį dega šviesa arba grįžus vėlų vakarą joje pasitinka aklina tamsa, nes ir vėl perdegė elektros lemputė. Tokios situacijos puikiai pažįstamos ne vienam daugiabučio namo gyventojui. Ką daryti, kad elektra be reikalo nedegtų, bet ir tamsoje gyventi nereikėtų?

Vis daugiau išeities ieškančių daugiabučių namų gyventojų laiptinėms renkasi šviestuvus su judesio davikliais.

Toks laiptinių apšvietimas ne tik yra labai patogus, bet padeda taupyti elektros energiją ir, žinoma, pinigus. Šviestuvai su judesio davikliais suteikia galimybę kai kur išvis atsisakyti jungiklių – šviesa įsijungia įėjus, o išsijungia, kai patalpa lieka tuščia.

Pastaruoju metu daugiabučių namų bendrijų gyventojai vis dažniau ieško alternatyvų, kaip taupyti elektros energiją ir kaip vieną iš galimybių renkasi šviestuvus su judesio davikliais. Tokią tendenciją pastebi „Alytaus būstas“ vadybininkė Živilė Sojienė.

Anot jos, per paskutiniuosius kelis mėnesius „Alytaus būstas“ šviestuvus su judesio davikliais sumontavo keturiuose Alytaus daugiabučiuose: Ulonų g. 10 B, Vilties g. 28, Naujoji g. 40, S. Dariaus ir S. Girėno g. 6.

“Judesio davikliai yra viena efektyviausių energijos taupymo priemonių. Šviesa laiptinėje užsidega tik žmogui įžengus į judesio daviklio lauką ir išsijungia savaime, praėjus iš anksto nustatytam laikui.

Norintiems sutaupyti daugiau, reikėtų įsigyti kuo aukštesnės energijos klasės įrenginį, nes jis pastebimai naudoja mažiau elektros energijos. Nors toks įrenginys ir kainuoja brangiau, tačiau ateityje investicijos atsiperka su kaupu“, – judesio daviklių naudą ir specifiką įvardijo „Alytaus būsto“ specialistė.

Daugiabučių namų laiptinėse įrengiant išmaniuosius įrenginius, kaina priklauso nuo kelių kriterijų: keliose laiptinėse ir keliuose aukštuose bus montuojami šviestuvai su judesio davikliais bei kurios energijos klasės įrenginiai bus pasirinkti.

„Vienas namas gali būti dviejų aukštų, kitas devynių, tai ir kaina atitinkamai keisis. Nuo tų pačių rodiklių priklauso ir darbų atlikimo laikas, tačiau turint visas reikalingas medžiagas: šviestuvus, lempas, elektros kabelius, pavyzdžiui, penkių aukštų name naujasis apšvietimas gali būti sumontuojamas per vieną dieną“, – „Alytaus būsto“ atliekamų paslaugų spartą akcentavo Ž. Sojienė.

Daugiau nei šimtą daugiabučių namų Alytuje administruojančio „Alytaus būsto“ vadybininkė teigė, kad gyventojai ne iš karto ryžtasi pokyčiams ir ne visuomet pristačius naujovę skuba ją įgyvendinti savo name.

„Daugiabučių namų bendrijų kaupiamosios lėšos nėra didelės, ribotos, todėl gyventojai itin atsakingai planuoja, kaip efektyviau jas panaudoti, kad gautų grąžą.

Pasitaiko atvejų, kai žmonėms papasakojus apie šviestuvų su judesio davikliais naudą, gyventojai juos įsirengia tik po pusmečio, o praėjus keliems mėnesiams, įsitikinę, kad gauna mažesnes sąskaitas už elektros energiją, džiaugiasi, kad jų investicija pasiteisino“, – kalbėjo Ž. Sojienė.

alytusplius.lt informacija, autorius – Eglė Indrelytė