Kalba gyventojai

Londoną iškeitė į gyvenimą Alytuje

Po ilgų klajonių po pasaulį alytiškiai grįžta į savo gimtąjį miestą. Ne veltui sakoma, kad visur gerai, bet namie geriausia. Stilistas Ramūnas Čiuplys, 13 metų gyvenęs Londone, pasidalino savo istorija ir atskleidė, kodėl grįžo į gimtinę.

Alytiškis nesigaili grįžęs į gimtąjį kraštą. „Vis dar džiaugiuosi šiuo sprendimu. Palikti Londoną buvo naujas iššūkis man pačiam, – prisipažino jis ir pridūrė, – ateina laikas, kai supranti, kad iš tos vietos išaugai. Taip jaučiausi paskutinius 3 metus Londone. Traukė Lietuva, namai ir artimi žmonės.“

Stilistas atidarė savo grožio saloną „Ramunas HAiR“ Miklusėnuose, netoli Alytaus. Daugelis jo klausinėjo, kodėl būtent Miklusėnuose? „Čia buvo vieta, kurioje dar nebuvau dirbęs. Be to, ieškant patalpų Alytuje buvo sunkoka rasti tinkantį variantą, todėl nusprendėme atsidaryti būtent čia“, – savo sprendimą aiškino Ramūnas.

Paklaustas, ar Alytuje galima sėkmingai vystyti verslą, pašnekovas pateikė savo pavyzdį: „Alytuje galima gyventi oriai. Mano studija gyvuoja jau 3 metus, tai reiškia, kad galima daryti verslą ir mieste, ir rajone. Tik reikia įdėti pastangų. Dirbame šešias dienas per savaitę“. Stilisto pastangos atsiperka – klientų jam netrūksta.

Ramūnas palygino gyvenimą Londone ir Alytuje: „Londonas yra žavus miestas. Ryte išėjęs iš namų nežinai, kaip baigsis tavo diena, ką sutiksi. Alytus yra visai kitoks savo populiacija, užimtumu ir kitais aspektais.“ Nepaisant to, stilistui patinka gyventi Alytuje. Jo nuomone, Alytus – tobulas miestas sportui.

Pašnekovas neslepia susižavėjimo gimtuoju miestu: „Alytus žavi tuo, kad jis tvarkosi ir gražėja. Vasarą yra vandens pramogos, teniso kortai, tinklinio aikštelės. Žavi visa Dzūkijos gamta: jos miškai, upės, ežerai.“ Galima įžvelgti tik vieną problemą – Alytuje mažai jaunimo. „Visiems palaipsniui vertėtų keistis – taip būtų galima pritraukti išvykusius žmones“, –  teigia pašnekovas.

Alytiškiams Ramūnas linki pozityvaus mąstymo, ryžtingumo ir drąsos: „Linkiu jausti, kad visi esame miesto dalis ir patys jį kuriame.“